Menu strony

Polskie chryzantemy.

Piękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy nam kojarzą się przede wszystkim z porą jesienną jak również świętem zmarłych. Ogólnie jednak chryzantemy to ogromna grupa roślin. Ich popularność jest tak ogromna, że bez żadnych problemów możemy je spotkać w dowolnej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówi się także złocienie. Warto znać tę inną nazwę, która może wprowadzić nas czasami w błąd, jeżeli nie zna się tegoż pojęcia.


Chryzantemy
Jako, że kwiaty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem ma swoje pełne uzasadnienie. Możemy na tym interesie dużo zyskać, jeśli proponuje się kwiaty najwyższej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko i wyłącznie na nagrobki, ale też do naszych domów. Kwiaty te cechują się tym, iż stają się idealne do upiększenia mieszkania, z racji ciekawej formy, którą posiadają. Należy jednak pamiętać o tym, że po przejściu procesu przekwitania nadają się już niestety tylko i wyłącznie do kosza.

Niestety uprawa chryzantem nie jest taką łatwą, sprawą jak to jest w przypadku innych kwiatów. Są to kwiaty, które są bardzo wrażliwe na ujemne temperatury, które przecież w Polsce trafiają się dość często. Z racji tego nie nadają się do uprawy gruntowej, która w Polsce jest bardzo modna. Tylko pewne rodzaje dają takie szanse. Podsumowując jeśli klimat jest sprzyjający, chryzantemy dobrze uprawia się na glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które posiadają znaczny zasób elementów odżywczych. Jeśli posiadamy cięższe gleby nie możemy uprawiać tych kwiatów, gdyż istnieje wówczas zdecydowanie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia rośliny. Podobnie jak to jest w przypadku niemal każdego kwiatu, chryzantema znacznie lepiej rośnie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym nasłonecznieniem.

Chryzantemy doniczkowe
Uprawa (poznaj więcej) chryzantem nie jest tak łatwa też z innego powodu. Chryzantemy potrzebują systematycznego zasilania, dokonywanego nawet 2 razy w miesiącu. Bez wątpienia najlepszym kompostem, który można użyć, jest nawóz w postaci płynnego roztworu. On zdaje się być najbardziej efektywny ze wszystkich. Wtedy to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszelkich norm. Rezultaty będą widoczne w jej wyjątkowej urodzie.

Jeśli poszukujesz chryzantem doniczkowych zobacz naszą propozycję: Pychyński
2021/01/08, 07:23