Koci świat czyli w jaki sposób dobrze troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być zły. Wielu ludzi nie umie żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie lubi słuchać komend, jest zupełnie niezależny, czasem coś podrapie (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się lubić.
Karma dla kotów
A te mruczące stworzenia są już z nami od tysięcy lat. Gdy zaczęto przeprowadzać poszukiwania archeologiczne nad Nilem, znaleziono mnóstwo malowideł, na których były przedstawione obrazy kota. Znaleziono również dużo zakonserwowanych kotów – te zwierzęta były przez starożytnych mieszkańców Egiptu czczone. Do teraz nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz wszystko przed nami.

wolfik, sklep zoologiczny
Teraz kolej na inną historyjkę związaną z kotami. W pewnym przybytku spokojnej starości w Ameryce przebywał kot, który mógł trafnie przewidzieć zejście któregoś z pacjentów. Mruczek układał się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot niedługo potem został znaleziony zabity, bo pensjonariusze domu starców zaczęli się go niezwykle bać. Ta opowieść dowiodła, że człowiek po prostu takich rzeczy słyszeć nie chce. Poza tym wydaje się, iż kot z opowieści został zabity z powodu skojarzeń z diabłem.

Wejdź na kolejną witrynę - w niej oczekuje na Ciebie bieżący wpis (https://www.acana.com.pl/) interesującego zagadnienia. Opracowaliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Od wieków mruczki były towarzyszami czarownic, a czarne koty do teraz symbolizują nieszczęście. To okropny stereotyp. Naukowe eksperymenty stwierdzają, że kot posiada wielkie właściwości medyczne – umie wyczuć miejsce chore i położyć się tam, a jego ciepło i miłe mruczenie oddziałuje zbawiennie na pacjenta. Więcej na ten temat: blog


Pozostałe artykuły

Kocia rzeczywistość czyli jak porządnie otaczać troską mruczka

Świat bez tych zwierząt musiałby być naprawdę pusty. Dużo ludzi nie umie żyć bez futrzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest krnąbrny, bywa, że coś demoluje (szczególnie, jeśli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się uwielbiać.


17. lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. O ile posiadasz w mieszkaniu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do degustacji jakiejś inne, wyjątkowe karmy. Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak mocno go kochasz. Koty są o wiele mądrzejsze niż ludzie sądzą, więc możesz mieć gwarancje, że twój pupil zrozumie taki gest. Dobrym darem na ten dzień mogą być także drapaki dla kotów – koty kochają takie rzeczy. Tutaj więcej:
Treści źródłowe:
2022/04/02, 07:02