Menu strony

Koci świat czyli w jaki sposób dobrze troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być zły. Wielu ludzi nie umie żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie lubi słuchać komend, jest zupełnie niezależny, czasem coś podrapie (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się lubić.
Karma dla kotów
A te mruczące stworzenia są już z nami od tysięcy lat. Gdy zaczęto przeprowadzać poszukiwania archeologiczne nad Nilem, znaleziono mnóstwo malowideł, na których były przedstawione obrazy kota. Znaleziono również dużo zakonserwowanych kotów – te zwierzęta były przez starożytnych mieszkańców Egiptu czczone. Do teraz nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz wszystko przed nami.

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Kuwety_i_lopatki_Kuwety__39_78_383
Teraz kolej na inną historyjkę związaną z kotami. W pewnym przybytku spokojnej starości w Ameryce przebywał kot, który mógł trafnie przewidzieć zejście któregoś z pacjentów. Mruczek układał się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot niedługo potem został znaleziony zabity, bo pensjonariusze domu starców zaczęli się go niezwykle bać. Ta opowieść dowiodła, że człowiek po prostu takich rzeczy słyszeć nie chce. Poza tym wydaje się, iż kot z opowieści został zabity z powodu skojarzeń z diabłem. Od wieków mruczki były towarzyszami czarownic, a czarne koty do teraz symbolizują nieszczęście. To okropny stereotyp. Naukowe eksperymenty stwierdzają, że kot posiada wielkie właściwości medyczne – umie wyczuć miejsce chore i położyć się tam, a jego ciepło i miłe mruczenie oddziałuje zbawiennie na pacjenta. Więcej na ten temat: blog


Pozostałe artykuły

Karma Dolina Noteci - idealne rozwiązanie dające zwierzętom świetny smak jak również niezbędne składniki odżywcze

pies
Bez wątpienia każda osoba opiekująca się swoim kotkiem lub pieskiem ma na uwadze, jak ważne jest właściwe odżywianie pupilka. Zwierzęta, podobnie jak ludzie potrzebują stosownej diety, jaka zapewni im różne składniki odżywcze, pozwalające na poprawne funkcjonowanie. Doskonałym rozwiązaniem na zapewnienie czworonogom smacznych oraz zdrowych posiłków jest karma Dolina Noteci, która jest źródłem potrzebnych witamin.
1 2