Menu strony

Koci świat czyli w jaki sposób dobrze troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być zły. Wielu ludzi nie umie żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie lubi słuchać komend, jest zupełnie niezależny, czasem coś podrapie (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się lubić.
Karma dla kotów
A te mruczące stworzenia są już z nami od tysięcy lat. Gdy zaczęto przeprowadzać poszukiwania archeologiczne nad Nilem, znaleziono mnóstwo malowideł, na których były przedstawione obrazy kota. Znaleziono również dużo zakonserwowanych kotów – te zwierzęta były przez starożytnych mieszkańców Egiptu czczone. Do teraz nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz wszystko przed nami.

wolfik, sklep zoologiczny
Teraz kolej na inną historyjkę związaną z kotami. W pewnym przybytku spokojnej starości w Ameryce przebywał kot, który mógł trafnie przewidzieć zejście któregoś z pacjentów. Mruczek układał się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot niedługo potem został znaleziony zabity, bo pensjonariusze domu starców zaczęli się go niezwykle bać. Ta opowieść dowiodła, że człowiek po prostu takich rzeczy słyszeć nie chce. Poza tym wydaje się, iż kot z opowieści został zabity z powodu skojarzeń z diabłem. Od wieków mruczki były towarzyszami czarownic, a czarne koty do teraz symbolizują nieszczęście. To okropny stereotyp. Naukowe eksperymenty stwierdzają, że kot posiada wielkie właściwości medyczne – umie wyczuć miejsce chore i położyć się tam, a jego ciepło i miłe mruczenie oddziałuje zbawiennie na pacjenta. Więcej na ten temat: blog


Pozostałe artykuły

Kiedy posiadamy kota w pokoju

Koty to zadziwiające stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w domu, z pewnością się z tym zgodzi. Jeżeli zatem w odpowiedzi na niezliczone namowy naszego malucha, chcemy mu w końcu kupić jakiegoś zwierzaka, można pomyśleć właśnie o kocie.
Kotki to zwierzęta niezmiernie samodzielne. Potrafią sobie dać radę bez nas, aczkolwiek łaskawie znoszą naszą obecność w mieszkaniu. Kiedy bowiem kupujemy kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do naszego domu absolutnego króla. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kota, bez wątpienia nauczy się cierpliwości, ponieważ ten zwierzak z pewnością nie da sobą manipulować.


17. lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. O ile posiadasz w mieszkaniu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do degustacji jakiejś inne, wyjątkowe karmy. Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak mocno go kochasz. Koty są o wiele mądrzejsze niż ludzie sądzą, więc możesz mieć gwarancje, że twój pupil zrozumie taki gest. Dobrym darem na ten dzień mogą być także drapaki dla kotów – koty kochają takie rzeczy. Tutaj więcej:
Treści źródłowe:
2018/07/18, 07:10