Menu strony

Jak być eko na co dzień?

Unijne dyrektywy dotyczące ekologii powodują, że prawidłowa segregacja odpadów staje się priorytetem w działaniach wielu firm produkcyjnych, ale także ośrodków medycznych i indywidualnych gospodarstw domowych. Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku nakłada na samorządy szereg wymogów, które muszą spełnić nie tylko samorządy, ale również szefowie firm i zwykli obywatele. Istotna staje się selektywna zbiórka odpadów, a na rynku dostępny jest szeroki asortyment różnego typu pojemników i zbiorników, które mają za zadanie ułatwić życie.
Papierowy karton- recykling
W asortymencie firm produkujących tego typu produkty, znajdują się różnej pojemności pojemniki plastikowe, pojemniki na odpady medyczne, beczki na wodę, np. tu, kanistry i pojemniki na odpady. Te ostatnie wykonane są w trzech kolorach, w zależności od tego, jakiego typu odpady segregujemy: żółty kolor przeznaczony jest na segregację metali lub tworzyw sztucznych, biały lub zielony na szkło, a niebieski na papier. Właściwa segregacja odpadów może zapewnić firmie duże oszczędności. Producentów tych pojemników znajdziemy łatwo poprzez Internet, wklepując w wyszukiwarkę internetową konkretną frazę, np. zbiornik 1000l , jeśli myślimy o kupnie ekologicznych zbiorników na odpady płynne, do magazynowania wody scenografia (look następna strona) odpadów spożywczych.

śmieciarka
Pojemniki na odpady medyczne wytwarzane są ze specjalnych tworzyw sztucznych, takich jak HPDE, który jest odporny na działanie środków chemicznych oraz zarówno niskich (-40°C), jak i wysokich (+60°C) temperatur. Mają charakterystyczne oznakowanie kolorystyczne, zazwyczaj żółte z czerwonymi elementami, posiadają certyfikat UN/16/1345/10 i pozytywną opinię PZH nr DZ/8/02.

W gospodarstwach domowych, szczególnie domach jednorodzinnych imprezy (zobacz źródło artykułu) spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych pomocna może się okazać skrzynia na piasek i sól drogową. Najczęściej tego typu skrzynie są ładowane od góry, od doły zaś istnieje możliwość łatwego wybierania konkretnej ilości. Karierę robią też ekologiczne zbiorniki na opady deszczowe, przydatne do magazynowania wody opadowej i używania jej potem jej do podlewania roślin. Szeroki wybór pojemników ekologicznych sprawia, że zaczynamy żyć w zgodzie z środowiskiem naturalnym.


Pozostałe artykuły

Segregowanie śmieci- zasady

Ludzi na naszym globie przybywa, a wspólnie z nimi powiększa się wielkość eksploatowanych przedmiotów. Odpady stanowią składnik coraz większej ilości śmietnisk, z którymi sobie coraz mniej radzimy. Brakuje na nie miejsca, natomiast ich oddziaływanie szkodzi przyrodzie. Stąd rozpoczęto stosować w praktyce strategię segregacji śmieci, a specjalistyczne pojemniki na odpady na stałe zagościły w większych oraz mniejszych miastach naszego państwa. Na czym polega segregacja śmieci.
2019/10/22, 14:09