Menu strony

Zadbaj o storczyki

Kawałek ziemi obok czterech kątów, w którym sadzi się różne kwiaty i warzywa, to rewelacyjna rzecz. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo radości może dać pielęgnacja (http://groszyk.com.pl/) różnorakich roślin i patrzenie, jak pięknie rosną.

Pozostałe artykuły

Profesjonalne złomowanie pojazdów, a zatem dlaczego powinieneś oddać swoje stare auto do auto złomu?

Złomowisko samochodów
Wysłużone pojazdy niczemu nam nie służą. Przeważnie czekają w garażu do momentu, aż zdecydujemy się ich pozbyć. Niestety nie wszystkim przychodzi to łatwo, ponieważ z upływem lat przyzwyczailiśmy się do naszego Forda czy Audi i nie mamy zamiaru się z nim rozstawać, choćby z tego powodu, by odbyć jedną rundkę wokół miasta.


Można bez kłopotu namierzyć kogoś, dla kogo naczelną pozycją na liście zakupów jest nawóz do storczyków. Pielęgnacja działki to świetne hobby, pozwalające na odprężenie po ciężkich momentach.

Storczyki
Osoby, które odchodzą na emeryturę po intensywnej pracy w zawodzie, często cierpią na tak zwaną depresję emerytów. Opiera się to na tym, że emeryt z dnia na dzień zaczyna czuć się bezużyteczny. To nie dziwota – dla wielu ludzi praca równa się sens życia. Fachowcy radzą, by seniorzy szybko wzięli sobie jakieś hobby, najlepiej powiązane z aktywnością fizyczną. Idealnym zajęciem na starość może być pielęgnacja ogrodu. W ten sposób starszy człowiek może dostać pewien sens w żywocie – celem staje się doglądanie roślin oraz oczekiwanie rezultatów swoich prac. Na dodatek wszelkie prace w ogródku wymagają nieco aktywności wysiłkowej, co jest zbawienne dla starszych ludzi. Pewna doza często wysiłku może leczniczo oddziaływać na samopoczucie człowieka.

Jeśli pragniesz, aby kochana przez ciebie osoba czuła się nieźle przez wiele lat, pomyśl o podarowaniu kawałka ziemi, na którym można uprawiać rośliny. Polska jest krajem, gdzie nie trudno znaleźć spore powierzchnie ogródków działkowych, gdzie każdy może mieć skrawek ziemi dla siebie. Nie zapominaj o tym, że trzeba również zamówić odpowiednie narzędzia.

Na zakończenie wpisu zostaje przydatna ciekawostka, na temat storczyków. Bez wątpienia wielu z czytelników grzyby kojarzą się z czymś, co jest groźne dla rozwoju roślin. W sytuacji storczyków jest na opak – powstaje tzw. mikoryza, czyli pokojowe współżycie grzybni z florą. W wielu portalach z akcesoriami do ogródka można znaleźć takie artykuły, jak ziemia do storczyków, która ma w sobie zbawienne grzyby. pielęgnacja (www.zielonastrefa.net/)
Autor: S.D.
2018/07/23, 07:10