Menu strony

Karmniki dla ptaków

Gawrony, jemiołuszki, bogatki czy jaskółki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Obcowanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich istot.

Zima-ciężki czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Zima to ciężki okres na ptaków, szczególnie gatunków miastowych– niskie temperatury i słabszy dostęp do pożywienia sprawiają, że wzrasta między rodzajami ptaków czy wewnątrz gromad rywalizacja. Może ona doprowadzić do ostrej rywalizacji w konsekwencji której młode ptaki umierają. Istotne w tym czasie jest karmienie ptaków, zawieszanie smakołyków np. ziaren a także okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją trudny okres. Doskonałym rozwiązaniem będą karmniki dla ptaków, możemy je zamontować za oknem lub ustawić na tarasie - przejdź na WWW.

Chrońmy ptasie oazy

To, jak istotne są parki i krzewy dla ptaków wiemy już w szkole podstawowej. Karczowanie roślinności oraz łamanie drzew zaburza ich naturalny ekosystem, aby temu zapobiec powinniśmy zapewnić im schronienia poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą miały miejsce do rozrodu.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na tęstronę internetową. Nie wahaj się - polepsz wiedzę na tentemat omówiony w tekście.

Niestety często budki dla ptaków są degradowane przez pozbawionych sumienia ludzi czy drapieżników. Domki takie możemy zrobić samemu z desek czy kawałków drewna, nie wymagają one ogromnych umiejętności czy nakładów finansowych. Miejskie ptaki

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Rodzaje ptaków żyjące w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miejscy krewniacy. Rozwój cywilizacji i urbanizacji nie sprzyja ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery i zatruwanie szkodliwymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dosięgnąć. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najłatwiejszą formą pomocy - kliknij!.


Pozostałe artykuły

Wybór szczególnie wśród sprawdzonych opcji – certyfikowane place zabaw w ofercie

Ogrodowy plac zabaw
Place zabaw dla dzieci muszą spełniać wszelkie oczekiwania rynkowe oraz posiadają wszelkie certyfikaty zgodności ze wskazaną normą PN-EN 1176 z 2009 roku. Wtedy zapewnione jest, że elementy oraz wszelkie urządzenia zabawowe są całkowicie bezpieczne dla bawiących się dzieci. Nasze certyfikowane place zabaw to rewolucja wśród takich miejsc rozrywki. Elementy wykonane są z materiałów niesamowicie znakomitej jakości.
2020/11/01, 07:21