Menu strony

Karmniki dla ptaków

Gawrony, jemiołuszki, bogatki czy jaskółki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Obcowanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich istot.

Zima-ciężki czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Zima to ciężki okres na ptaków, szczególnie gatunków miastowych– niskie temperatury i słabszy dostęp do pożywienia sprawiają, że wzrasta między rodzajami ptaków czy wewnątrz gromad rywalizacja. Może ona doprowadzić do ostrej rywalizacji w konsekwencji której młode ptaki umierają. Istotne w tym czasie jest karmienie ptaków, zawieszanie smakołyków np. ziaren a także okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją trudny okres. Doskonałym rozwiązaniem będą karmniki dla ptaków, możemy je zamontować za oknem lub ustawić na tarasie - przejdź na WWW.

Chrońmy ptasie oazy

To, jak istotne są parki i krzewy dla ptaków wiemy już w szkole podstawowej. Karczowanie roślinności oraz łamanie drzew zaburza ich naturalny ekosystem, aby temu zapobiec powinniśmy zapewnić im schronienia poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą miały miejsce do rozrodu.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na tęstronę internetową. Nie wahaj się - polepsz wiedzę na tentemat omówiony w tekście.

Niestety często budki dla ptaków są degradowane przez pozbawionych sumienia ludzi czy drapieżników. Domki takie możemy zrobić samemu z desek czy kawałków drewna, nie wymagają one ogromnych umiejętności czy nakładów finansowych. Miejskie ptaki

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Rodzaje ptaków żyjące w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miejscy krewniacy. Rozwój cywilizacji i urbanizacji nie sprzyja ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery i zatruwanie szkodliwymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dosięgnąć. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najłatwiejszą formą pomocy - kliknij!.


Pozostałe artykuły

Zatroszczmy się o naszą Ziemię a więc recykling

przykładowa notatka
Codziennie sporządzamy i otrzymujemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Chcemy zapisać je nie tylko na tradycyjnym papierze, lecz zgodnie z duchem czasu, przy pomocy wszelakich nośników danych, czyli płyt CD, DVD czy na pendrivach. Każdego dnia jesteśmy przy tym odbiorcami różnych przekazów – banki przesyłają nam wyciągi oraz oferty nowych kont bądź kart kredytowych, a przyjaciele i bliscy – kartki lub listy.
2022/04/30, 07:01