Co eksperci mówią na temat uprawy chryzantem?

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to rodzaj niezwykle popularnego w krajach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, czyli w stanie dzikim, w Japonii, Chinach czy Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na późniejszą jesień. Przyznać trzeba również niesamowicie wysoką estetykę tego kwiatu. Ze spraw interesujących warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, jednak musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest mocno związany z kulturą Japonii od dawien dawna.
Aranżacje kwiatowe
Chryzantemy złociste w zasięgu ręki

Pozostałe artykuły

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

białe chryzantemy
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, zwykle kojarzona ze smutkiem i melancholią. Tymczasem w Azji chryzantema jest symbolem radości, długiego życia i dobrobytu. W Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, podczas którego popija się wino powstałe z tych kwiatów. Musimy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, ponieważ te „złote kwiaty” są bardzo efektowne, pogodne i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy dekorować nimi wnętrza, obdarować najbliższych i sadzić w ogrodach.


Kwiaty takie jak chryzantemy można sadzić również w doniczkach. Na poszczególnych stronach internetowych, jakie są prowadzone przez profesjonalistów oraz systematycznie uzupełniane o ważne informacje odnaleźć możemy szereg przydatnych w znacznym stopniu porad. Stosując się do wskazanych tam wytycznych można zatroszczyć się o swoje kwiaty oraz cieszyć się ich niezwykłym urokiem każdego dnia. Nic nie cieszy tak jak bukiet pięknych chryzantem na kuchennym stole.

W czym znajduje się szczególność chryzantemy wielokwiatowej?

Dlaczego o kwiatku takim jak chryzantema wielkokwiatowa (oferta mówi się, że przywodzi na myśl złoto? Najważniejszym tego powodem jest pochodzenie nazwy z języka greckiego od wyrazu chryzos, jakie oznacza właśnie tę barwę. W naszym kraju uprawiana jest chryzantema określana mianem Zawadzkiego, jaka przypomina zwyczajną stokrotkę. Ma żółty środek i białe płatki wokół niego. Kwiaty te można z sukcesem sadzić już od początku wiosny, a proces zakończyć można razem z początkiem lata.

Walory estetyczne chryzantem

W kwiaciarniach klienci i klientki nierzadko pytają o kwiaty takie jak chryzantemy. Ich długa żywotność, niezwykła estetyka i szerokie możliwości dekoracyjne zachęcają do decydowania się właśnie na ten rodzaj kwiatów. Biorąc pod uwagę sadzenie ich na własną rękę, nie stanowi to żadnego problemu. W przestrzeni sieciowej wyszukać można sporo bardzo przydatnych porad w tym temacie, więc coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Profesjonaliści zapewniają swoją pomoc.
2023/02/17, 07:03