Menu strony

Entuzjaści muzyki jazzowej nie mogą narzekać na deficyt talentów w tym nurcie

Jazz to taki typ muzyki, który dzisiaj jest odrobinę w odwrocie. Oczywiście i niegdyś wcale nie było tak, że wszyscy uwielbiali jazz, lecz niewątpliwie amerykański bądź polish jazz były powszechniejsze. Cóż, można w sumie rzec, iż jazz ma ogromną konkurencję. Jeżeli na rynku powstało dużo więcej gatunków muzycznych, przykładowo rap czy electro, to nie może zdziwić, że jazzmeni muszą przyzwyczaić się do tej sytuacji. W rozgłośniach radiowych oraz TV królują zgoła odmienne style, a więc jazz pewnie będzie nadal mocno niszową muzyką.
Koncert jazzowy
Jednakże w dalszym ciągu miłośnicy muzyki mają okazję wspaniale spędzać czas na słuchaniu bardzo nieprzeciętnego jazzu. Weźmy chociażby w rachubę Sylwię Grzeszczak albo Jordi Savall Espana Antigua. Ten meloman, który uważa, że w ciągu ostatnich dekad jazz jest w pełnym odwrocie zasadniczo jest w błędzie. Najzwyczajniej w świecie jazz wrócił tam gdzie rozpoczął - do undergroundu. Zatem w dalszym ciągu jazz jest mocny, lecz nie jest dla każdego. W sumie jazz jest jak eleganckie samochody - zatem nie jest dla wszystkich.

Jordi Savall Espana Antigua na dalga.pl
Chociaż to pewnie średnio dobre określenie - w końcu samochody dla nielicznych są z reguły wygórowanym wydatkiem. A ogólnie słuchanie jazzu kosztuje mniej, aniżeli powiedzmy słuchanie techno. Można zaryzykować twierdzenie, że słuchanie jazzu jest nawet darmowe. I wcale nie chodzi o kradzież muzyki. W końcu na Youtube zainteresowani mogą odsłuchać praktycznie każdą piosenkę. A gdy w grę wchodzą klasyki, to w sumie wybór jest najzwyczajniej nieograniczony.


Pozostałe artykuły

Jakiego rodzaju muzyki najchętniej słuchamy obecnie?

pearl jam
Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet zuchwale zaryzykować określeniem, że hobby to bardzo ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieustająco rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy wybitnie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która w rzeczy samej jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa pomimo tego wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, obojętnie od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej pomimo tego również w temacie muzyki posiadamy niezwykle zróżnicowane zdanie.
1 2