Menu strony

Zbawienna moc ziół

Zioła w ogrodzie
Świadomość przeciętnego Kowalskiego w kwestii ziół oraz sposobu działania poszczególnych z nich jest średnia. Kiedyś powszechna, zazwyczaj wśród osób z małych miejscowości i wsi, stopniowo zanikała. Zatem rodzi się pytanie czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, iż ziołolecznictwo przeżyje swój renesans?

Pozostałe artykuły

Aby terapia ziołowa gwarantowała oczekiwany efekt trzeba jednak bardzo dobrze rozeznać się we właściwościach danego zioła

liście
Kiedy zaczynamy chorować bądź przytrafia nam się jakaś dolegliwość, na ogół staramy się rozwiązać problem zakupując leki czy rozmaitego typu suplementy, służące wzmocnieniu naszego organizmu i wsparciu go w walce z dolegliwością. Rzeczywiście, leki są jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się niepożądanego stanu w organizmie, jednak trzeba stosować je rozsądnie.


Ostatnio można zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania wiedzą w kwestii ziół. Wykorzystuje się je na przykład w ziołolecznictwie aromaterapii, a także ceni się je jako przyprawy.

Zioła lecznicze są znane i uprawiane od wielu stuleci. Do najbardziej popularnych zaliczamy rumianek oraz miętę. Znakomicie znana ze swych uspokajających właściwości jest też melisa. W przypadku, gdy rodzą się wątpliwości na temat właściwości i zastosowania interesujących nas ziół najlepiej zaopatrzyć się w porządny zielnik czy poradnik zielarski. Jeżeli nie mamy zamiaru wydawać pieniędzy na poradnik w formie książki możemy też poszukać informacji w zielnikach znajdujących się w internecie. Warto od nich zacząć, gdy mamy zamiar stworzyć prywatny kącik ziół w ogródku koło domu lub po prostu na parapecie.

Prócz ziół leczniczych dużą popularnością cieszą się zioła na odchudzanie. Przyspieszają one przemianę materii i pomagają czyścić nasz organizm z toksyn. Możemy do nich zaliczyć między innymi fiołka trójbarwnego, krwawnik pospolity i szałwię lekarską. Spożywa się je w formie naparów. Technik przygotowania jest wiele, dlatego powinno się wcześniej dowiedzieć się jakim sposobem należy przygotować dany napar.

Jeżeli zafascynował Cię ten artykuł, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu (https://agrotal.pl/Srodki-Ochrony-Roslin-c17), która też zawiera bardzo interesujące dane na prezentowany tutaj temat.

Nie każde zioła zalewa się wrzątkiem, ponieważ mogą one przez to utracić swoje dobroczynne właściwości. Przyjmując zioła, tracimy na wadze w znacznie bardziej bezpieczniejszy sposób niż w przypadku stosowania różnego rodzaju specyfików, służących do sztucznego uzupełniania żołądka.

Podobnie jak w przypadku leków, tak samo z ziołami trzeba postępować ostrożnie. Jeżeli nie udało nam się znaleźć żadnych wiarygodnych danych na temat działania konkretnej rośliny, techniki jej przyrządzania oraz jakie są bezpieczne dawki – lepiej nie ryzykować. Trzeba pamiętać, iż zioła lecznicze mogą również zawierać w sobie toksyny, a różnica między dawką leczniczą i toksyczną może być niewielka.
Autor: M.G.P.
2019/04/02, 07:20