Kotki niekiedy umieją uszczęśliwić wiele osób — powinniśmy o nie jednak dbać oraz mądrze karmić

Twierdzi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże kot także ma możliwość sprawić, że nasz dom stanie się szczęśliwy.


Nierzadko usłyszeć można od różnych osób pogląd, że kociaki bywają złośliwe.
koty - płótno


To nieprawda. Wszyscy koci behawioryści przekonują, że koty są jak dzieci. Kiedy się nudzą i nie mają czym się bawić, to zaczynają same znajdywać zabawę tam, gdzie nie wolno. Więc niszczą meble, gryzą nogi od stołu i zrzucają różne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeśli przygarniamy do siebie zwierzaka, to należy wiedzieć, że trzeba się z nim regularnie pobawić. Ale także sprzątać kuwetę oraz właściwie karmić. Warto zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Powinna być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla kociaków są całkowicie inne zestawy, gdyż potrzebują one znacznie więcej różnych mikroelementów oraz białek. Starszy kot również wymaga różnorodnej Diety. Należy więc o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma (zobacz: karma dla psów) powinna być najwyższej jakości. Musi zawierać kwasy omega i różne witaminy. Powinna być również smaczna. Niektórzy twierdzą, że koty powinny jeść tylko suchą albo mokrą karmę. Inni są zdania, że da się to mieszać oraz dawać im zwykle suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.
Powinniśmy sami wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego pupila. Co jakiś czas można zmieniać smaki jego jedzenia oraz podawać mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie niemal wszystkich firm, które produkują karmy.
2022/01/25, 11:37