Ten, kto decyduje się na adopcję czy kupno kotka, musi zatroszczyć się o to, żeby prawidłowo się rozwijał

Kociaki bywają milutkie oraz zazwyczaj puszyste. Oczywiście, muszą również prawidłowo jeść.


Lata, kiedy zwierzęta domowe (koty i psy) karmiło się pozostałościami ze stołu, na szczęście w końcu odchodzą do lamusa.


kotki


Obecnie kochający właściciele pupilów zdają sobie już sprawę z tego, że to dla ich przyjaciół niezdrowe. dieta psów oraz kotów jest różna. Ponadto inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Zatem powinniśmy wybrać dobre karmy od najlepszych producentów. Wówczas nie będzie trzeba się martwić, co i w jakiej ilości gotować. Poza tym zaoszczędzimy także mnóstwo czasu. Można wybrać karmę mokrą albo suchą. U kociąt zwykle najlepiej sprawdza się karma mokra. Musi ona oczywiście zawierać sporo mięsa, ale także często rybę i warzywa, aby mózg naszego ulubieńca rozwijał się jak należy. Potrzebne są także witaminy i inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie służy mu, to najlepiej ją zmienić. Szczególnie jeśli nasz pupil (Sprawdź wytrzymałe zabawki dla psa) cierpi po niej na biegunki. Pewnie jakieś składniki mu nie służą albo jest na nie uczulony. W większości sklepów zoologicznych możemy kupić niewielkie porcje z różnych firm, by móc je po kolei wypróbować. Pozostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.


Pozostałe artykuły

Jakimi zajęciami dzieci i ich ojcowie wypełniają swój wolny od pracy czas

Podświetlana klawiatura
Kogo interesują zeszłowieczne dzieje Polski świetnie wie o tym, że życie w szlacheckich dworkach nie zawsze należało do przyjemności. O ile latem na brak zajęć nikt nie uskarżał się, to już zimową porą sprawa wyglądała zgoła odmiennie. Aby się nie nudzić, trzeba było wymyślić sobie mniej lub bardziej twórcze zajęcie. Dzisiaj chyba żadna familia nie uskarża się na nadmiar niezajętego czasu. Dorośli udają się do pracy, a ich dzieci do gimnazjum. A kiedy popołudniami znajdzie się wreszcie czas na zasłużony wypoczynek, to wówczas zazwyczaj każdy mieszkaniec, niezależnie od posiadanej liczby wiosen, siada przed monitorem telewizora lub notebooka.


Ważne, by wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby oraz lśniącą sierść. Karmę trzeba także właściwie dopasować do wieku. Inne minerały oraz składniki odżywcze potrzebuje mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Musimy o tym pamiętać.
2023/02/27, 22:28