Menu strony

W jakiej sytuacji krowa będzie produkować wysokiej jakości mleko?

Rolnik, który nie musi podwyższać rekordów w produkcji mleka, nie może pozwolić krowie i sobie na zrównoważoną produkcję.


Okazuje się, że krowa tak jak człowiek, ma swoje przysmaki i gdy karmiona jest tym, co uwielbia, to daje smaczniejsze mleko.
odzież sportowa


apartamentowiec


krowa


Przy w większym stopniu intensywnej produkcji mleka, odchodzi się od wypasu krów, choć dobrze jest także utrzymywać umiar, gdyż wypasanie posiada także swoje dobre strony. Krowa lubi tzw. zielonkę, a jeszcze bardziej uwielbia dobrą trawę i umie sobie wybrać na pastwisku te rośliny, które jej smakują i aktualnie są potrzebne. Nierzadko nawet próbuje dobierać zioła, jakich my byśmy jej nie podali. Innymi słowy krowa sama chce wybierać sobie to, co jej smakuje oraz wtedy mleko jest dosłownie pyszne. Na zachodzie, gdzie panuje moda na żywność ekologiczną, odchodzi się już coraz chętniej od intensywnej produkcji mleka.


Krowa, która wytwarza dosyć wiele mleka, nierzadko jest wykorzystywana bardzo krótko. Wmusza się w nią dużo karmy, aby produkowała ona więcej mleka, lecz wszystko musi odbywać się pod kontrolą lekarza, gdyż krowa działa na pograniczu swej odporności. W przypadku chorób, na nasze potrzeby krowa produkuje mleko przez dużo lat oraz praktycznie może się obyć bez żadnych odwiedzin weterynarza w gospodarstwie. Ponadto mleko jest zarówno smaczniejsze i bardziej korzystne gatunkowo. Z tego też powodu to, na co w coraz większym stopniu zwraca się uwagę na Zachodzie, to nie wysoka mleczność.

Nie masz zamiaru zakończyć interesującego tematu na tym artykule? Zatem zachęcamy do następnych - kliknij w źródło choinki żywe i przenieś się na zbliżoną witrynę.

Coraz bardziej ceniona jest długowieczność krowy i jej wierność w laktacjach. Zdrowa krowa produkuje smaczne oraz zdrowe mleko.
Z tego też powodu roli pastwisk nie da się niczym zastąpić. Oczywiście, nie każdy obszar zielony będzie nadawał się na pastwisko. Dlatego też należy wiedzieć, jak wybierać idealne miejsce na pastwisko.
2022/08/08, 08:02