Dokąd sięga tradycja przebierania się w różne stroje przy co poniektórych popularnych okazjach?

Konwenans przebierania się na zabawy maskaradowe sięga średniowiecza i pochodzi ze słonecznej Italii. Pochodzący z tamtąd oligarchowie ubierali je, aby upodobnić się do różnych postaci znanych z mitologii.


rodzina


Ciekawą nowinką jest okoliczność, iż karnawał był wyłącznym okresem w roku, gdy panowało społeczne przyzwolenie na ubieranie damskich ubiorów poprzez mężczyzn.


gry


Tak bogata historia nie może pójść w zapomnienie, dlatego do dzisiaj w wielu krajach globu kontynuuje się tradycję atrakcyjnej przemiany swojego wyglądu, przykładowo poprzez przebrania na Halloween. W wielu - zwłaszcza angielskich (angielski dla zaawansowanych online) państwach wieczorem 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto urzędowe, jednak jest jednym z najpopularniejszych świąt w roku. W Polsce obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego wieku. Najbardziej kojarzona z nim jest dynia z wydrążonymi oczyma, nosem oraz ustami. Ponadto wielokrotnie umieszcza się w niej jakieś źródło blasku, np. lampkę czy kiedyś świecę. Inne słynne przebrania na Halloween to np. duchy, wampiry, czarownice, nietoperze czy czarne kotki.


przebrania na halloween


Analogicznie bardzo długą tradycję posiadają maski weneckie - najlepsze maski na Amazing Girl. Konwencja ich wkładania dosięga co najmniej XIII wieku. Nosząc maski weneckie wszyscy ludzie suwerennie od ich statusu społecznego czy finansowego mogliby być niniejszym, kim pragną. Nie jest istotne, czy pracuje się jako służąca czy pani domu.


Obywatele są wtenczas nierozpoznawalni. Takowe maski weneckie dzielą się na wszelakie typy. Najpopularniejsza z nich to bauta, jaka zakrywa całą twarz, lecz jej dolna część nie przylega do brody.
2023/03/01, 07:31