Menu strony

Największy wybór e-booków w sieci.

XX wiek kojarzy nam się z wielkim postępem technologicznym naszej cywilizacji. Technika tak bardzo zmieniła nasze życie, że nie możemy się bez niej obejść. Bo kto wyobraża sobie w tej chwili życie bez lodówki, pralki czy telefonu komórkowego? A co by było gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny nie zwalnia a wręcz przeciwnie - cały czas przyspiesza. XXI wiek to era elektroniki i globalnej sieci. Symbolem zmian zachodzących w związku z rozwojem technologii mogą być na przykład książki elektroniczne czyli ebooki.

Ciekawą formą literatury są audiobooki, które przeznaczone są głównie dla dzieci nie potrafiących czytać, niewidomych oraz ludzi leniwych. Ten typ lektury jest zdecydowanie wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu składać litery w słowa a słowa w zdania. Lektorzy czytający takie książki są zwykle profesjonalistami dobrze wykonującymi swój zawód, jednak nie każdemu musi się podobać ich sposób narracji...

Pozostałe artykuły

Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Obecnie książki możemy zakupić już nie tylko w klasycznej formie, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych na pewno wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów chwali sobie lektury utrwalone cyfrowo.


W formie książek audio często wydawane są bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi jeszcze czytać to może to być dobry sposób na zachęcenie jej do nauki czytania.

Przypadł Ci do gustu ten tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://sigma-chelm.pl/) do kolejnych naszych newsów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Ta forma przekazu z pewnością jest lepsza dla dziecka od telewizji, ponieważ lepiej działa na wyobraźnię. Rodzice często sadzający swoje skarby przed ekranem telewizora powinni się zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można włączyć audiobooka, albo jeśli nie mamy - laptopa (tu dowiesz się więcej: Laptopy Apple - Dla dobra wzroku dziecka ekran możemy zamknąć.

Dla starszych dzieci powstały streszczenia lektur. Chyba każdy pamięta nudne „klasyki” do czytania których przymuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać bardzo pomocne. Pamiętajmy jednak, że w streszczeniu nie ma wszystkiego co znajdziemy w książce i opierając się tylko na ,brukach możemy zarobić tzw. banię...

W wersji elektronicznej kupimy ,również wiele pozycji dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w internecie znajdziesz wiele pozycji omawiających tą kwestię. Na komputerze możesz również oglądać wzory pism urzędowych. Wybór jest wielki!

W formie elektronicznej możemy też kupić wzór pozwu rozwodowego i to zarówno w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów. Jeśli słowo alimenty przyprawia Cię o gęsią skórkę, to lepiej zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu...

Do czytanie b-booków nie jest niezbędny czytnik e-booków. Równie dobrze, możemy odtworzyć elektroniczną książkę na ekranie tabletu . Trzeba tylko zainstalować odpowiednie programy, jak na przykład Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Czy w czasach internetu książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie... Moim zdaniem wielu z nas nigdy nie zrezygnuje z papierowej wersji książki na rzecz tekstu wyświetlanego na ekranie komputera. Papier elektroniczny może się okazać poważną konkurencją dla zwykłych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do zwykłych książek na pewno o nich nie zapomną...
2023/01/12, 07:01