Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od zawsze przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęło się to dawno temu i ciągnie się to do teraz. Po pierwsze, pewne zwierzęta są trzymane w celach gospodarczych, do ubicia i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że niektóre gatunki, szczególnie psowate, łatwo oswoić, a gdy już się to dokona, te odwdzięczają się między innymi przywiązaniem i wiernością, lecz również czujnością, a nawet, przy odpowiednim szkoleniu, wsparciem w tropieniu i polowaniach.
Obecnie rzecz jasna hodowla ptactwa i innych gatunków przeznaczonych ostatecznie do jedzenia wciąż jest niezbędna – znakomita większość społeczeństwa nie tylko w Polsce, lecz i wielu innych, je mięso; inne zwierzęta natomiast są trzymane w domach i obejściach gospodarczych bardziej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów utylitarnych. Czasami na wsi niezastąpiony jest duży pies, jaki zaalarmuje szczekaniem, gdy do ogrodzenia podejdzie ktoś obcy: listonosz, jakiś złodziejaszek czy misjonarze odłamów religijnych. Nie tłumaczy to jednak tego, czemu tak często psy i koty najróżniejszych ras obecne są w miastach.

Pozostałe artykuły

Znajdź coś wyjątkowego swojemu zwierzakowi

Kot, zwierzęta domoiwe
Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyfika wynika w pierwszej kolejności z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W dużej liczbie przypadków bowiem poza elementami dla zwierząt oferuje się tam również żywe osobniki.


Tak czy owak obecnych w miastach ich wiele, zwłaszcza psów. Jednak podczas kiedy psy generalnie są w stanie zjeść wszystko, koty o wiele trudniej utrzymać w dobrym zdrowiu, a właściciele czasem nieodpowiednio dobierają im dietę, co na dłuższą metę powoduje sporo dolegliwości. Dostępne są znakomite karmy suche dla kotów Acana , Whiskas czy Purina Karmy dla kotów takiej kategorii są komponowane z myślą o doskonałym zrównoważeniu składników odżywczych, znacznie lepiej niż zachowane bywa to w wypadku podawania kotu mleka i wątróbki.

Spodobał Cię ten tekst? W takim razie zobacz jeszcze to, tu także zamieszczono same świetne informacje (https://www.maxy.pl/product-pol-14071-Drzewko-dla-kota-90-cm-czarne.html), które z pewnością Cię zaciekawią.

Sucha karma dla kota powinna cały czas stanowić fundament jego jadłospisu, choć zdawałoby się na pierwszy rzut oka, że skoro kot to drapieżnik, powinien jeść świeże mięso.

Karmy dla kotów Pronature są dobierane i komponowane tak, żeby zagwarantować świetne zdrowie nie tylko ruchliwym kotom dachowym, lecz również na przykład kotom po kastracji, jakie potrzebują znacznie mniejszych ilości kwasów tłuszczowych i węglowodanów. Karmy każdej wspomnianej produkcji powinien mieć w swoim asortymencie każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zagwarantować zwierzęciu właściwą dietę, a ten będzie wiele lat cieszył się dobrym zdrowiem.
2022/12/12, 07:02