Menu strony

W jaki sposób wybrać karmę dla psa?

To oczywiste, że karma dla psa to jedna z istotniejszych spraw. Jest wiele teorii, niektórzy gotują zwierzętom, jednak zbilansowane posiłki dla szczeniaka rzeczywiście niełatwo przygotować.
Kiedy w naszym życiu pojawia się szczeniak, rodzi się dylemat, czym go karmić, aby zdrowo rósł? Często zamiast gotowanego jedzenia wolimy suche karmy dla psów (szerzej w portalu http://www.legovisko.pl/pl/p/Legowisko-Mega-Materac-z-kodury/62) Acana , czy raczej Purina – tu zaczyna się długa podróż przez popularnych marek karmy dla psów. To oczywiste, że posiłek pupila musi być najwyższej jakości.

Pozostałe artykuły

Dobre karmy dla psów

pies
Wybranie odpowiedniej karmy dla ukochanych psów nie bywa zwyczajowo sprawą prostą. Aby trafnie dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać firmy produkujące karmy i kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych fachowców.


Sucha karma czy domowe posiłki?
Mnóstwo hodowców uważa, że gotowe jedzenie to chemiczne dodatki, a pożywny posiłek dla psów - legowisko dla dużego psa - może być tylko przyrządzony osobiście. Jest w tym sporo prawdy, ale jednak szykowanie obiadów dla psa poza tym, że jest pracochłonne, wymaga doświadczenia. Sami musimy wtedy panować nad doborem najlepszych komponentów, a z tym nie można przesadzać. Na przykład nadmiar białka może szkodzić. Gotowanie jedzenia dla psów łączy się z obowiązkiem podawania dobrych preparatów odżywczych. Nigdy nie podawajmy jednak tych mikro i makroelementów, gdy decydujemy się na karmy dla psów Eukanuba i inne w tym typie (karmy eukanuba na Zbyt duża dawka wapnia może uderzyć w stawy psa.

Wiek i rasa psa najpierw dostosowujemy jedzenie do wieku psa, ale następnie do wielkości rasy. Ci, którzy mają labradory wiedzą o tym, że są one narażone na dysplazję i otyłość, z tego powodu warto kupować właściwe karmy dla psów Royal Canin dla szczeniąt lub dorosłych labradorów . Dzięki temu pies zjada bezpieczną ilość leczniczych substancji, ułatwiających dbanie o regenerację stawów, a odpowiednia ilość białka pozwala na właściwy rozwój. Dobór składników ma też ułatwić zachowanie psiej wagi w normie.

Droższe karmy dla psów Purina, Hill’s czy Royal Canin mają w składzie około 30% białka, a psy, które ładnie się rozwijają są najlepszą reklamą i sugerują, że najtańsza karma nie ma szans. Z całą pewnością karmę akceptuje już pożerający, bo rzeczywiście na perfekcyjnie dopasowany posiłek zwykły psi maruda może zignorować. Trzeba więc testować.
2018/07/12, 03:14