Menu strony

Jaką karmę wybrać dla domowego kotka?

Mały brzdąc, który z ciekawością odkrywa świat, który go otacza, umie nas zaskoczyć. Istnieją takie typy pytań, których wolelibyśmy przez dłuższy okres nie usłyszeć z ust własnego dziecka. Ale w końcu przyjdzie ten tyle już odwlekany dzień i nasza pociecha z całą stanowczością ogłasza wszem i wobec, że musi mieć zwierzaka.
Patrzy się na nas tym rozbrajającym wzrokiem, któremu tak trudno jest się oprzeć i nie wiemy, co mamy zrobić. Doskonale wiemy, jak wygląda dziecięca opieka nad żywym stworzeniem. Zwykle opiera się ona na beztroskiej zabawie ze zwierzęciem, w czasie gdy to właśnie rodzice muszą zajmować się pozostałymi, już nie tak przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak kategorycznie się sprzeciwimy, pomówmy poważnie z dzieckiem i przedstawmy mu, jakie będą jego zadania. Jeśli maluch obieca, że będzie przestrzegał wszystkich zasad, nie zostaje nam nic innego, jak tylko wyrazić zgodę.

Pozostałe artykuły

Domowi milusińscy – mruczące 4 łapy

Karmy dla kotów Royal Canin
Kocięta, to jedne z naszych pupili, które mieszkają z nami pod jednym dachem, jak również rozpieszczane są przez domowników na każdym kroku. Nie powinno zaskakiwać nikogo, iż kupując kota chcemy kupić mu wszystko co dobre i zdrowe. Jedną z tego typu rzeczy na pewno jest sucha karma dla kota.


Kot, zwierzęta domoiwe
Idealnym pomysłem może być kiciuś. Koty to zwierzęta wyjątkowo samodzielne, które same doskonale potrafią zadbać o swoją czystość. Nie trzeba ich również codziennie wyprowadzać. Kotki mają to do siebie, że chodzą własnymi ścieżkami. Nasza funkcja pana jest ograniczona właściwie jedynie do dokarmiania naszego pupila i organizowania regularnych wizyt u weterynarza. Jeśli chodzi o odpowiednie żywienie naszego kota, to mamy tu wielkie pole do popisu. Najbardziej popularna jest mokra karma dla kota.

Kot domowy
Powinniśmy jednak upewnić się, że zawiera ona wszelkie, niezbędne naszemu domowemu drapieżnikowi, witaminy i mikroelementy. Najlepiej odwiedzić profesjonalny internetowy sklep zoologiczny i rozeznać się, jaka karma (zobacz: karma dla psa) może być dla naszego kota właściwa: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może warto zakupić karmy suche dla kotów animonda? Producentów pokarmu dla kotów jest wyjątkowo wiele. Jeżeli targają nami wątpliwości, lepiej porozmawiać z weterynarzem lub sprzedawcą w sklepie z akcesoriami dla zwierząt.

Właściwe pożywienie zapewni naszemu pupilowi niezbędną mu do figli werwę, jak również sprawi, że jego sierść będzie pięknie lśnić.
2022/12/27, 07:02