Menu strony

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta dotrzymują kroku człowiekowi od dawnych czasów. Jak tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą zdolnością myślenia, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia mogą służyć nie tylko do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Narodziła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i powoli przekształcały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane trochę jako dodatkowi członkowie plemion, a także niezmiernie czujne i przydatne narzędzia: do tropienia, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Dzisiaj liczni nie umieją wyobrazić sobie życia bez zwierzaków. Psy są przyjaciółmi licznych rodzin, wielu niezamężnym kobietom czy mężczyznom towarzyszy jakiś mruczący kot. Dbamy o te zwierzęta jak o najbliższych przyjaciół, a właściwie zadbane zwierzęta oddają się nam z taką samą przyjaźnią, przede wszystkim w przypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski
Żeby jednak taki kundel do grobowej deski był wiernym i zadowolonym towarzyszem, czy to samotnika, czy też licznej rodziny, musi być odpowiednio zadbany. Pomagają w tym odpowiednio skomponowane do różnych ras i wieków pokarmy – wbrew popularnej opinii bardzo drobiazgowo badane, testowane i sprawdzane pod najróżniejszymi kątami, także przez wieloletnich, wymagających hodowców psów. Sucha karma dla psa jest nieodzowna do jego odpowiedniego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i inne są zbilansowane tak, by dostarczyć odpowiednią ilość niezbędnych witamin i pierwiastków dowolnej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych twórców oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (zobacz ofertę serwisu zwierzakowo).


Pozostałe artykuły

Dobre karmy dla psów

pies
Wybranie odpowiedniej karmy dla ukochanych psów nie bywa zazwyczaj sprawą banalną. Aby trafnie dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać firmy robiące karmy i kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych i sprawdzonych specjalistów.

Istnieje niezwykle dużo bardzo szanowanych twórców takich karm, którzy szczycą się bardzo wykwalifikowaną ekipą psich specjalistów, laborantów i niezwykle drobiazgowo sprawdzanymi dostawami miąs, z jakich wykonywana jest taka karma. Niektóre firmy oferują także karmy przystosowane do aktywności i stanu zdrowia psa (porównaj ofertę na przysmaki dla psa ehunter) – przykładowo w zależności od faktu, czy został wykastrowany, czy może nie – pozycję taką mają producenci Royal Canine oraz Ziwipeak Karmy dla psów są, wbrew temu, co się uważa, bardzo ważnym elementem rozwoju i zdrowia naszych ulubieńców. Choć w rzeczy samej nigdy nie powinno się zapominać o właściwej porcji ruchu, szczepionkach, kontakcie z innymi psiakami i dużej porcji miłości.
2022/11/22, 07:02