Menu strony

Rock charakteryzuje wiele ciekawych odmian

Rock, jest muzyką, jaka posiada sporo odmian. Pokazuje to jednoznacznie, że muzyka ta daje możliwość odnaleźć najbardziej odpowiednie dla siebie brzmienia, które szczególnie oparte są na żywych instrumentach. Zespół Slayer, to amerykańska grupa, która prezentuje trash metal, a więc wyjątkowo mocno brzmiące, energiczne dźwięki, oparte przede wszystkim na energii wypływającej z gitary, jak też innych, przede wszystkim basowych instrumentach.
koncert
Zespół ten od początku własnej żywotności, stara się tworzyć swój własny styl, w jakim dominuje gitara i który daje możliwość wyzwolić z siebie niesamowitą ilość energii. Jest to zespół, który znany jest w największej mierze fanom rocka w wielu odmianach tej muzyki. Zespół ten jednak z niezwykłym powodzeniem radzi sobie na scenach całego świata i skutecznie rywalizuje z innymi zespołami tworzącymi trash metal. To jednoznacznie pokazuje, że jest to grupa wybitnych muzyków, którzy wkładają pełnię energii i serca w wykonywaną pracę, dzięki czemu praktycznie każdy album posiada imponująco interesujące utwory. Istnieje szansa oczywiście znaleźć na wielu stronach internetowych wideoklipy tego zespołu, jak też w sklepach jest możliwość kupić całe albumy zespołu Slayer (więcej: więcej o zespole Slayer).

Pozostałe artykuły

Rock - od gitar do elektronicznego brzmienia

koncert
Muzyka rockowa przez długi czas od momentu jej powstania bardzo się zmieniła i ciągle ulega modyfikacjom. Od początku jednakże dzieliła się na mnóstwo różnych podgatunków, które różniły się pomiędzy sobą mniej albo bardziej. Aktualnie pojęcie rock, jest bardzo rozległe i zalicza się do tego gatunku dużo bardziej odległe pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.


Kolejnym przedstawicielem odmiany rocka jest zespół ACDC, który specjalizuje się w hard rocku. Jest to oczywiście zespół znany na całym świecie, który sławę zdobył poprzez właśnie komponowanie i wykonywanie utworów można nawet stwierdzić niezwykle ciężkich, jednak muzycznie prezentujących się niesamowicie ciekawie. Taka odmiana rocka, to przede wszystkim wydobywanie z gitary jak najbardziej energicznych i mocnych dźwięków, jakie w połączeniu z innymi instrumentami tworzą coś interesującego, coś co da możliwość wydobyć z siebie sporą ilość energii. Dla tego zespołu charakterystyczny jest wokal, który wykonywany jest przez wokalistę mającego bardzo ciekawy głos. Jest to wokal w wydaniu mrocznym, zawierający taką nietypową chrypę. To wszystko jest imponująco ciekawie ze sobą połączone i wszystkie produkowane przez ten zespół utwory tak naprawdę gromadzą wysokie laury, poprzez uznanie ekspertów i fanów (więcej o acdc).

Rock jest doskonałym przykładem na to, że muzyką jest szansa eksperymentować i tworzyć nowe odmiany, które mogą pod względem dźwięków znajdować nowe możliwości instrumentów, co wpływa na znakomite brzmienia.
2018/02/04, 07:06