Rock - od gitar do elektronicznego brzmienia

Muzyka rockowa przez wiele lat od chwili jej narodzin bardzo się zmieniła i nadal podlega modyfikacjom. Od zawsze jednakże dzieliła się na sporo różnych subgatunków, które różniły się pomiędzy sobą mniej albo bardziej. Obecnie hasło rock, jest bardzo rozległe i zawiera w sobie o wiele bardziej różniące się pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.


Słuchacze klasycznego rocka, nierzadko nadal nie mogą się pogodzić z faktem, iż nazwa ta bywa używana przez grupy, które wydają się nie mieć nic wspólnego z ciężkim brzmieniem. Aktualnie charakterystyczne dla muzyki rockowej gitary bywają niejednokrotnie zamieniane na elektroniczne brzmienia wytworzone przy pomocy komputerów, które jednak przyciągają wielu słuchaczy.

gitara
Jednym z takich zespołów, który próbuje łączyć w sobie cięższe brzmienie ze współczesnymi stylami, jest zapewne Muse. Tenże pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół istniejący od niemal 20 lat, wciąż zdumiewa swoich fanów nowymi pomysłami i niespotykanymi połączeniami. Wiele osób docenia Muse także za ich świetne występy na żywo, które zachwycają ogromną energią muzyków grających w zespole. Z sześciu nagranych do dzisiaj albumów, największą popularność zdobyły dwa ostatnie. Zagwarantowały im one nie tylko ogólnoświatową sławę, ale także mnóstwo nagród i uznanie w branży muzycznej. Przykład Muse doskonale pokazuje zmiany w muzyce rockowej, która już z pewnością nieodwracalnie uległa podziałowi na grupy hołdujące tradycyjnemu graniu oraz te szukające nowych rozwiązań.

Wśród grup należących do tej pierwszej grupy, na pewno wyróżnia się Coma. Jest to zespół pochodzący z Polski, który niemalże z dnia na dzień zachwycił swoim ciężkim brzmieniem wiele tysięcy fanów tradycyjnego rocka.zalecam ten link tanie nasiona marihuany
Zespół Coma rozpoczął swoją działalność już w 1998 roku, jednak ich pierwszy album mogliśmy usłyszeć dopiero sześć lat później. Ogromnie istotnym oraz niezwykle wyjątkowym elementem wizerunku grupy jest wokal, który zwraca uwagę słuchaczy. Zespół Coma zdobył szacunek nie tylko wielbicieli ale również osób zajmujących się muzyką profesjonalnie, dzięki czemu został wyróżniony wieloma ważnymi nagrodami. Co ciekawe w ostatnim czasie zespołowi temu udało się również wydać album anglojęzyczny, co tylko świadczy o jego klasie.
2022/11/17, 11:02