Dlaczego kochamy książki polityczne?

Nasza ojczyzna to szczególny kraj, gdzie na każdym kroku debatuje się o scenie politycznej. Spory na ten temat wieńczą każdą suto zakrapianą rodzinną uroczystość. Lubimy się ze sobią spierać o własne poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze większą radość sprawia nam pokazywanie błędów drugiej stronie. Ale narodowe niezgody to nie ostatni powód, dla którego kochamy politykę.
stare ksiązki
Nic nie połączy tak silnie, jak ten sam wróg. Dlatego polityka to świetny temat na zastępstwo. Jeżeli nie mamy pojęcia w jaki sposób podtrzymywać spotkanie, wystarczy poobrzucać jakiegoś polityka błotem i z pewnością nasz rozmówca na to zareaguje. Wspólne biadolenie to jeden z głównych dyscyplin narodowych. Zawsze znajdziemy coś, na co można ponarzekać w dużym gronie.

Stąd też tak dużą renomą cieszą się w naszym kraju wszelkiego typu programy publicystyczne oraz dyskusje polityczne. Z ogromnymi wypiekami oczekujemy, kiedy któryś z gości w studio nie wytrzyma ciśnienia i pierwszy złamie zasady kultury.

Pozostałe artykuły

Domowi milusińscy – mruczące 4 łapy

Karmy dla kotów Royal Canin
Koty, to jedne z naszych pupili, które zamieszkują razem z nami pod jednym dachem, a także rozpuszczane są przez domowników na każdym kroku. Nie może zaskakiwać nikogo, iż kupując kota chcemy zagwarantować mu wszystko co dobre i zdrowe. Jedną z tego typu rzeczy bez wątpienia jest sucha karma dla kota.


Sięgamy też często po publikacje polityczne. Czujemy ogromną potrzebę nie tylko bycia na bieżąco ze wszystkimi sprawami, ale także zamierzamy wypracować sobie własne zdanie na zapalne tematy. Najkorzystniej uczynić to po przejrzeniu paru książek. A ponieważ nasi komentatorzy sceny politycznej mają o czym pisać, takie wydawnictwa czytamy czasami jak porządną sensację.

grzbiety książek na półce
W tym obszarze wyrosły nam nawet duże gwiazdy. Najbardziej poczytnym publicystą, ukazującym polityczną atmosferę Polski, jest z pewnością Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” bił rekordy popularności. Wprawdzie pojawiały się także niepochlebne recenzje, ale należy nadmienić, że tą książką , znany dziennikarz zasiał ferment w narodzie. Kolejne jego publikacje nie powtórzyły już sukcesu debiutu.

Trzeba jedynie dodać, że w polskiej historii doczekaliśmy się mnóstwa wybitnych pisarzy politycznych, którzy własnymi dziełami chcieli zmienić oblicze naszego kraju. Polityka zawsze będzie nas pociągać. I nie przestaniemy na jej temat pisać ani dyskutować. Byłoby jednak cudownie, gdyby z tych rozważań wykluło się coś pięknego.

 
2023/04/16, 07:01