Menu strony

Aktualna kondycja rynku kwiatów

Obecnie na rynku kwiatowym można zauważyć wiele ważnych zachowań. Przede wszystkim coraz popularniejsze są sztuczne kwiaty, zaś kwiaty cięte tracą udziały w sprzedaży. O tym dlaczego tak się dzieje, oraz jakie są widoki na przyszłość, można przeczytać w naszym podsumowaniu.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów
Jeszcze trzydzieści lat temu sektor kwiatów ciętych rozwijał się bardzo dobrze. Anturium czy gerbery były jednymi z najchętniej kupowanych kwiatów, natomiast kwiaty sztuczne nie stanowiły większego udziału na rynku. Było wiele przyczyn takiej sytuacji – handel z Chinami nie był tak dobrze rozwinięty, a sama jakość kwiatów była niska. Dość wspomnieć, że od razu z daleka łatwo było zauważyć, że kwiat nie jest prawdziwy. Kupujący decydowali się na nie zatem niechętnie i kupowali prawdziwe kwiaty.

Ale przez ostatnie lata sytuacja uległa znacznym zmianom. Ściągnięcie rzeczy z Chin jest bardzo łatwe. Poza tym znacznej poprawie uległa jakość kwiatów sztucznych. Jak powiedział nam reprezentant przedsiębiorstwa Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: - Chińscy partnerzy wyraźnie postawili na wygląd i cenę i często nie można mówić o tzw. chińskiej tandecie.

Pozostałe artykuły

Najładniejsze cięte kwiaty

Wiosenne tulipany
Wiązanka świeżo zerwanych kwiatów rozwesela i poprawia humor i jednocześnie dodaje świeżości mieszkaniu. Kwiaty najczęściej dostajemy w prezencie, ale też od czasu do czasu same wybieramy się po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym źródłem, w którym da się nabyć kwiaty.


Patrząc na wiele przykładów sztucznych kwiatów często bardzo ciężko rozpoznać od razu czy są to żywe kwiaty, czy może sztuczne.

Jeśli masz chęć poznać więcej danych na ten temat - odsyłam do serwisu www (http://www.ogrodymaskulanis.pl/), ponieważ tam są wartościowe fakty opisujące prezentowany wątek.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów
Producenci postawili na zaoferowanie jak najszerszego wyboru. Dlatego poza znanymi odmianami jak tulipany, storczyki, gerbery znajdziemy także sporo sztucznych liści i dodatków. Tak ogromny wybór powoduje, że masa stroików i kompozycji tworzonych jest ze sztucznych kwiatów. Ludzie chętnie je kupują, gdyż dobrze się przedstawiają, koszty są zbliżone do żywych odpowiedników a nie zwiędną one po kilku latach.

Obecne tendencje wskazują, że przez następne lata sekto kwiatów sztucznych będzie wciąż się rozwijał, a sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie się pogarszać.
Treści źródłowe: fh-akces.pl
Autor: Iwona Leciejewska
2022/12/04, 07:01