Menu strony

Dbaj o nasze środowisko

W Polsce nie tak dawno zmieniono zasady, którymi rządzą się usługi komunalne. To mądre posunięcie, mimo tego, iż na starcie realizacji nowych reguł pojawił się wielki chaos. Wielu Polaków nie miało dojścia do właściwych pojemników na odpadki, na poboczach ulic leżały stosy porzuconych śmieci. Teraz trzeba przyznać, że sytuacja została rozwiązana. Na osiedlach stanęły specjalne kontenery, a Polacy dostali obowiązujące instrukcje od agencji komunalnych. Kibicujmy za tym, by rodacy wreszcie pojęli, jak ważne jest dbanie o Ziemię poprzez segregację śmieci.


odpady, archiwizacja, nieszczenie odpadów
Niestety, rodacy nie słyną z miłości do ekologii. Całe zwały śmieci (czytaj tu) można napotkać rozrzucone po lasach. Jest tak, bo ludzie nie planują wydawać pieniędzy na transport nieczystości. To ciężkie do zrozumienia, jak człowiek może być bezmyślny – w końcu takie działanie ma niesamowicie szkodliwy wpływ na otoczenie. Wyrzucanie śmieci w niszach zwierząt sprawia, że mogą one prędko wyginąć. Niebezpieczne śmieci potrafią skazić grunt na wieki. Tacy wandale nie wiedzą lub nie pragną wiedzieć, jak silnie dewastują naszą planetę. Zobacz co to utylizacja sprzętu elektronicznego. To zastanawiające, ponieważ z pewnością większość z nich ma dzieci i chce zagwarantować im świetlaną przyszłość. Szczęście w życiu to jednak nie jedynie wymiar pieniężny, to również to, jak wpływamy na nasze otoczenie. Jeżeli pragniesz zapewnić swojemu potomkowi przyjazną planetę, nie wywoź śmieci do lasu!

Najgorszym przykładem okropnego szkodnictwa jest sposób, w jaki usuwany jest azbest.
Ten materiał kiedyś był szeroko używany w okrywaniu dachów. Współcześnie wiemy, że jest on niebezpieczny dla człowieka, zatem powinien zostać zabierany z miejsc, gdzie jeszcze zalega. Takim wyzwaniem musi się trudnić wyszkolona firm, co jest dosyć kosztowną sprawą. Z tego powodu wielu mieszkańców Polski woli ordynarnie wrzucić surowce wtórne do zwykłych pojemników, narażając pozostałych ludzi na ogromne zagrożenie życia. Kiedy nadejdzie ten dzień, gdy krajanie nauczą się moralności ekologicznej?
2013/09/26, 15:57