Menu strony

Metody zagęszczania gruntu – jak wybrać odpowiednią

Zagęszczanie gruntu to specjalny proces, który mam miejsce w sytuacji, kiedy konieczne jest doprowadzenie do zmniejszenia porowatości gruntu. W tym celu posłużyć może kilka metod, które uznaje się za najbardziej skuteczne. Dwie szczególnie rozpowszechnione metody, to metoda impulsów i metoda wibracyjna. Techniki te dostosowuje się do rodzaju gruntów. Proces przebiega o wiele sprawniej, gdy przy gruntach mamy odpowiednie parametry geotechniczne, które gwarantują odpowiednią nośność jak i odkształcenie podłoża. Każda technika ma swoje atuty. O jej doborze powinni jednakże w szczególności decydować specjaliści, którzy najlepiej zdają sobie sprawę z tego, która z nich jest najbardziej skuteczna.

Wzmacnianie gruntu może mieć miejsce na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest ubijanie. Doskonale sprawdza się to głównie w przypadku podłoży piaszczystych i pod niedużymi i dość lekkimi obiektami. Można stosować do tego celu metodę manualną jak i mechaniczną. Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest zastrzyki z zaprawy cementowej. W tej technice należy ogromny nacisk
wzmacnianie gruntu
kłaść na zainstalowanie stalowej rury w odpowiednią głębokość. Tam w następstwie przy pomocy gumowych rurociągów dostarczamy zaprawę, która odpowiedzialna jest za wypełnienie przestrzeni, doprowadzając tym do poprawienia szczelności. Ostatnią częstą metodą, jest metoda technologiczna. Dzięki niej możliwe jest spajanie gruntu ze specjalnym zaczynem utrwalającym.


Pozostałe artykuły

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka lub kotka nie ma w sobie przyjaznej nastrojowości, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który przecież każdy z nas nosi w sobie, nie ma też nieskończonego przywiązania (szczególnie psiaki, choć kociarze mogą się zdenerwować). Zanim jednakowoż zadecydujemy, iż jednak pragniemy posiadać zwierzę miejmy na uwadze, żeby dokonać jak najlepszego wyboru. Kotek a może piesek? Jaka rasa? To wszystko należy dokładnie przemyśleć.

Stabilizacja gruntów jest dość często spotykanym procesem, ponieważ nie zawsze jest tak, że każdy grunt natychmiast można oddać pod zabudowę. Jest tak przede wszystkim w budownictwie drogowym, które wymaga idealnych warunków do pracy. W tej dziedzinie wymagane jest w szczególności zagwarantowanie stosownej wysokiej nośności. Tak samo nie bez znaczenia pozostaje też zadanie zagwarantowania odporności na zmiany nośności, które mogą mieć miejsce podczas nawilgacania i zamarzania. Aby ustabilizować grunt wykonywane są zabiegi związane z podwyższeniem podłoża. To następuję przez wymianę gruntu bądź poprawienie już istniejącego. Metoda ulepszania jest często stosowana z racji tego, iż jest tania. Nie trzeba tu ponosić kosztów, które związane są z dowożeniem gruntów na ustalone miejsce. Zobacz też zagęszczanie gruntów zagęszczanie.
Treści źródłowe: http://www.spoiwex.pl/
2018/06/22, 14:27