Trzymanie kotów w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Kolejną różnicą jest to, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez człowieka. Z tej przyczyny częściej wybierane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na wykonywany zawód i inne obowiązki. W przypadku gdy mieszka się w stosunkowo spokojnym otoczeniu, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na zewnątrz.
Niejednokrotnie jednak występuje sytuacja, że kot mieszka w domu w śródmieściu; wtedy trzymany jest wyłącznie wewnątrz. W takiej sytuacji dobrze jest gdy kot przynajmniej ma możliwość wyjścia na balkon. Hodowla iglo dla cieląt cena kotów jest zadaniem niezbyt trudnym. Wszystko zależy od ilości hodowanych zwierząt, ich odmiany i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.

Pozostałe artykuły

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Koty Bengalskie
Ludzie od lat przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęło się to dawno temu i trwa to do teraz. Przede wszystkim, pewne gatunki są trzymane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Druga rzecz - już ludzie pierwotni poczynali zauważać, że niektóre gatunki, szczególnie wilki, dają się oswoić, a gdy już się to dokona, one odwdzięczają się między innymi przywiązaniem i wiernością, lecz również czujnością, a też, po właściwym szkoleniu, pomocą w tropieniu i łowach.


Dachowce i koty rasowe
kot
Najczęstszymi towarzyszami ludzi są koty nierasowe, popularnie zwane dachowcami. Najliczniej występują w okolicach wsi, gdzie niejednokrotnie mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem. W miastach natomiast ludzie niejednokrotnie biorą zwierzęta „z ulicy” lub od znajomych. Dobrym pomysłem może być także przygarnięcie zwierzęcia ze schroniska, w którym często panują trudne warunki. Uratowanie kota od ciężkiego życia w schronisku jest przyczyną wielkiej satysfakcji. Ponadto wyprawka dla kota nierasowego zwykle nie jest bardzo kosztowna. Koty rasowe natomiast są niekiedy bardzo drogie i nierzadko potrzebują dodatkowej pielęgnacji jak to jest na przykładzie długowłosych kotów perskich. Oprócz tego zwierzętom|rasowym dość często zdarza się zapadać na dolegliwości o charakterze genetycznym, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż u dachowców.

Źródła wiadomości o kotach Jest dużo rozmaitych źródeł, z których czerpie się wiedzę w kwestii hodowli kotów. Dobrym źródłem są książki w rodzaju poradników wydane przez renomowane firmy wydawnicze. Zawarte są tam wiadomości dotyczące pielęgnacji zwierzęcia, jego zachowań, a także takich kwestii jak schorzenia i metody zachowania się w tego typu przypadkach. Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Fachowo prowadzony blog o kotach bywa równie wiarygodnym źródłem wiedzy co poradnik w formie drukowanej. Istnieją także specjalne fora, na których właściciele zwierząt dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.
Autor: A.Z.
2022/04/02, 07:02