Menu strony

Codziennie ludzie wytwarzają setki ton różnych odpadów.

Dużą część z nich można by było bez żadnego problemu ponownie przetworzyć, jednak podstawą tego jest ich właściwy odbiór i przerobienie. W Polsce do niedawna nie przykładano zbytniej wagi do segregacji odpadów, lecz ostatnie lata to duże zmiany w tej materii.
Po pierwsze wymusiły to przepisy prawne, wymagania Unii Europejskiej nakazały, aby w każdym kraju członkowskim przerabiano odpowiednią ilość odpadów. Dodatkowo zaczęła się też zwiększać świadomość społeczeństwa, ludzie zaczęli dostrzegać, że zbyt duża ilość odpadów może doprowadzić do coraz większego zanieczyszczenia naszej planety.http://kingspanenviro.pl/


Sporo surowców, które są codziennie wrzucane do koszy ba śmieci, można z sukcesem przerobić jeszcze raz (informacje na temat przydomowych oczyszczalni ścieków). Należą do nich przede wszystkim szklane opakowania i suchy papier, oraz praktycznie wszystkie rodzaje metali. Niestety nadal ludzie potrzebują zużywać ogromną ilość plastików, duża część z nich będzie się nadawać do recyklingu i warto o tym pamiętać wrzucając do kosza plastikową butelkę albo kubek po kefirze.


Aby segregacja śmieci miała rację bytu, to trzeba przede wszystkim już w domu je chociaż trochę przygotować, a później umieścić w odpowiednich pojemnikach. W tym celu warto nabyć specjalny komplet koszy, umożliwiający posortowanie w taki sposób. W większości domów najbardziej popularne są składające się z kilku części pojemniki plastikowe, do jakich można wrzucać posortowane śmieci (jeśli troszczysz się o ekologię koniecznie.


Najistotniejsze jest, aby papieru nie pomieszać z mokrymi odpadkami, bo wówczas staje się zupełnie bezwartościowy jako surowiec wtórny. Jeśli odpady będą odpowiednio przesortowane, to kolejnym etapem będzie wrzucenie ich do odpowiedniego kosza (www.kingspanenviro.com/pl/kingspan-klargester-oczyszczanie-scieku/oczyszczanie-scieku/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow). W wielu miejscach spotyka się oddzielny kontener na śmieci mokre, innymi słowy odpadki powstałe zwyczajnie w domu, oraz na suchą frakcję, do którego należy wrzucać papier i plastiki.


1 2