Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim duszy. Dom bez psa czy kota nie posiada w sobie przyjaznej nastrojowości, nie posiada zwierzęcego pierwiastka, który przecież wszyscy nosimy w sobie, nie ma również nieskończonego przywiązania (szczególnie psiaki, choć kociarze mogą się zdenerwować). Nim jednakże zdecydujemy, iż jednak chcemy posiadać zwierzę miejmy na uwadze, żeby wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Jaka rasa? To wszystko należy szczegółowo przemyśleć.


piesek
Jeśli poszukujesz przyjaciela i nie masz wobec niego zdecydowanych trenerskich planów najbardziej korzystnym wyborem będzie najzwyklejszy kundel. Tak się składa, że tego typu psiaki to bardzo przywiązani do człowieka, wdzięczni kompani.

Czy szukasz świeżych danych na omawiany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do źródła (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,o-nas.html), na którym znajdziesz ważne komunikaty, które zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Najlepiej jak weźmiesz takiego psiaka ze schroniska, ponieważ znajduje się tam dużo biednych psów, które bardzo oczekują na własny dom. Jak wynika z relacji osób, które skorzystały właśnie z tej możliwości „schroniskowe” psy są niesamowicie przywiązane, traktują swojego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako istotę najważniejszą w swoim życiu.

Sporo osób wybiera jednak na psy rasowe. To także dobry wybór, gdyż ras jest bardzo dużo, więc każdy odnajdzie psiaka dla siebie. Jednakże przed kupnem tego typu psa musimy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Na przykład, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest bardzo szlachetna, takie pieski są piękne, dumne i inteligentne, ale miejmy na uwadze, iż są to także psy bardzo duże, uparte i twarde. Powinniśmy mieć do nich iście treserskie podejście i to od samego początku, bo później możemy nad takim psem już nie zapanować. Szczenięta tego typu ras prezentują się niewinnie, jak małe misiaczki, ale pamiętajmy, że wyrastają na pewne siebie, silne zwierzęta, na które działa zdecydowana i odpowiednia tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez tych uroczych, acz niezależnych zwierząt. Kolejni twierdzą, że są to zwierzęta egoistyczne, a nawet obłudne. Warto podkreślić, że kot to nie pies, tak więc jeśli czekamy na posłuch i pełne oddanie, to nie mamy co liczyć, iż kot nam to zapewni. Koty są słodkie i (wbrew obiegowym opinii) bardzo się przyzwyczajają, lecz jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi dyrygował. Chodzą własnymi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (strona www).
2022/10/13, 07:06