Menu strony

W jaki sposób dopasować ćwiczenia na gitarę?

Młodzi adepci gitary nierzadko zadają sobie pytanie, od jakich utworów zacząć edukację i na których utworach najszybciej będą mieli możliwość nauczenia się porządnej gry. Akurat tak się składa, że nie jest to takie oczywiste, ponieważ nauka określonych utworów lub ich części jest jedynie pewnym etapem w nauce. Poprawne zagranie jakiejś części piosenki może naturalnie być niezmiernie inspirujące jednak należy wiedzieć także o tym, że rzeczywiście ważną rzeczą jest także praca nad sprawnością techniczną oraz umiejętnym zgłębianiu teorii muzyki.
na koncercie Red Hot Chilli Peppers
Tylko w taki sposób możemy w stu procentach nauczyć się grać i czerpać z tego energię, która w dodatku będzie ciągłą edukacją i pogłębianiem swojej wiedzy na temat muzyki oraz na temat grania na samym instrumencie. Pamiętajmy, że aby zagrać świetnie jakąś piosenkę musimy posiadać w rzeczywistości dużo lepsze umiejętności techniczne. Jedynie wówczas uda nam się świetnie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy kryć się będzie energia będąca skutkiem świadomego opanowania materiału.

koncert rockowy
Zawsze jednak należy od czegoś wystartować. Dobrze jest połączyć praktykę techniczną z nauką teorii i realizowaniem wszystkiego podczas nauki konkretnych piosenek. Wybór utworów wśród początkujących gitarzystów elektrycznych powinien być dopasowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak bez wątpienia należy dobrać sobie takie zespoły, które mają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i bardziej wymagające solówki, żebyśmy mieli za czym gonić. Nierzadko zaczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet wycinają świetne rockowe sola, a oprócz tego znajdziemy tam masę całkiem prostych riffów i zagrywek.

Pozostałe artykuły

Który prezent dla niej będzie najlepszy?

prezent
Potrzeba wiedzieć czym się może zainteresować nasza dziewczyna Każda kobieta uwielbia dostawać podarunki, bez względu na to, czy jest ku temu jakaś uroczystość, czy nie. Dlatego właśnie trzeba się starać, aby każdy prezent okazał się być jak najlepiej przemyślany, a do tego, aby spełniał jej wszelkie oczekiwania. Przez to trzeba wiedzieć czym się interesuje bliska nam kobieta, co ma szansę spowodować jej największą satysfakcję, ponieważ tylko wówczas mamy szansę posiadać gwarancję, że podarunek będzie trafiony oraz że chętnie będzie z niego korzystała.


Innym zespołem, o jakim należy pamiętać przy wyborze swojego pierwszego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy nieco już zapomniany Rage Against The Machine. Utwory tych zespołów są nierzadko oparte na zapętlających się motywach, które należą do wyjątkowo trudnych a ponadto gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa na początku długie miesiące. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy z kolei sporą liczbę łatwych riffów wspartą często prostym graniem akordowym, co dobre będzie na sam start w uczeniu się pierwszych piosenek.
2014/09/19, 09:09