Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

Na dzień dzisiejszy książki możemy nabyć już nie tylko w tradycyjnej formie, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju dziwactwo, jednakże wieku konsumentów chętnie wybiera książki utrwalone cyfrowo.

saga Wiedźmin audiobooki
Dużym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Nieliczni pamiętają, że książka mówiona ma swoją tradycję. W naszym kraju już w latach 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które odczytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. W dystrybucji pojawiły się też klasyczne yerba mate klasyczna bajki i baśnie dla dzieci.

Oczywiście z czasem zmieniły się nośniki, na których nagrywa się audiobooki, jednak dorośli wciąż wielokrotnie kupują dla dzieci tego typu nagrania. Przede wszystkim jest to pożyteczny prezent, który rozwija wrażliwość malucha, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Po drugie jeśli po pracy jesteśmy zbyt wyczerpani, by samemu przeczytać dziecku historyjkę do snu, wówczas możemy posłużyć się nagranie.

Pomocne audiobooki to również te do nauki języków obcych. Dzięki nim możemy uczyć się w każdym miejscu, na przykład na przystanku autobusowym. Warto mieć świadomość, że swoją funkcję edukacyjną spełnią nie tylko standardowe kursy na CD, lecz także dobra literatura angielska. Tak właśnie możemy skuteczniej uczyć się konkretnego języka.

Pozostałe artykuły

Wyśnione zakupy upominku

przykładowa płyta jako prezent
Do prezentów dla wszelkich bliskich bądź ukochanych potrzeba się zawsze niezwykle przykładać. Jak najlepiej podejść do takiej działalności? Prosty zestaw przedmiotów takich jak kwiatek czy także jakieś zupełnie inne gatunki rozmaitych prezentów odpowiednich na każdą okazję?
Dobrze przy rozmyślaniu o prezentach zawsze zrobić wstępną selekcje najważniejszych przedmiotów, które potrzeba zakupić w pierwszej kolejności. Płyta z cudną muzyką, to zazwyczaj dosyć pewny strzał. Dużo w takich sprawach zależy tutaj jednak od indywidualnych potrzeb,jak i od przyzwyczajeń obdarowywanego lub od muzyki, jaką docenia.


Książka mówiona to również pomocne rozwiązanie dla osób niewidomych. Aktualnie nie wszystkie ciekawe książki są transponowane alfabetem Braille’a, jednakże bardzo często można je zakupić w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Obecnie modne dzieła bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to także kolejna forma dystrybucji rozchwytywanego hitu. Niektóre słuchowiska to produkcje bardzo profesjonalne, na które z niecierpliwością czekają fani wybranej pozycji. Naturalnie prym wiedzie obecnie literatura fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się świetnie. Należy również pamiętać, że Andrzej Sapkowski jest twórcą nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Fanów jego książek ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem audiobooki Sapkowskiego wyszukają w księgarniach więcej niż jedną pozycję. Również kolejne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.
2022/09/12, 07:05