Menu strony

Wyprawka do szkoły dla dziecka czyli z jakich powodów zakupy we wrześniu tak dużo kosztują rodziców

Koniec wakacji i wrzesień to tradycyjnie okres wielkich przygotowań do szkoły. Należy kupić dzieciom plecakiem, zeszyty i przybory szkolne, nie można też oczywiście zapomnieć o podręcznikach. Tak naprawdę na pojedyncze dziecko spokojnie można wydać tysiąc złotych, a generalnie im jest ono w starszej klasie, tym wydatków będzie więcej.

Książka
Dużym obciążeniem dla domowego budżetu są jak zawsze podręczniki szkolne. One właśnie najwięcej kosztują, i niestety przez zawirowania w naszym szkolnictwie najczęściej kupowane są na jeden raz, bez możliwości ponownego wykorzystania. Powiązane to jest z kilkoma rzeczami, w pierwszej kolejności z co chwilę zmieniającymi się podstawami programowymi.

Ministerstwo edukacji bez przerwy eksperymentuje na swoich uczniach, a wszystkie zmiany powodują również zmianę podręczników i to, że nie da się ich później wykorzystać przez następnych uczniów. Nawet jeśli chodzi o lektury szkolne jest dużo zamieszania, i na przykład powieści i opowiadania wykorzystywane przez jakiś rocznik nie zawsze będą obowiązywały w kolejnych latach nauki - zobacz powieści i opowiadania.

Następną sprawą, która niestety bez przerwy jest nadużywana przez firmy wydawnicze, jest przygotowywanie podręczników tak perfidnie, żeby nie można ich było używać w kolejnych latach. Podręczniki łączy się z ćwiczeniami, i jeśli ktoś kupi dla ucznia odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy, to w nowym roku szkolnym wszystko będzie do wyrzucenia. Przez to właśnie, że uczniowie malują i piszą w każdej książce z kompletu, to nie można ich później podarować kolegom z młodszej klasy. Poza tym ceny szkolnych podręczników powiększają najróżniejsze dodatki, na temat słuszności których można się mocno zastanawiać. Dawniej uczeń posiadał tylko jeden podręcznik i z niego korzystał, a lekcje zapisywał w zeszytach. Dzisiaj oprócz podręcznika będzie jeszcze zeszyt z ćwiczeniami, są również przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, i oprócz tego parę innych dodatków spotykanych w części zestawów . I jak się to wszystko zliczy, to dopiero wtedy okazuje się, dlaczego zestaw podręczników tak dużo kosztuje, dlatego warto poszukać przystępnych propozycji w sieci - przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia ().


Pozostałe artykuły

Najlepsze warunki zapewnia właśnie wskazywana najczęściej firma

kochaj matkę ziemię
Różnego rodzaju odpady w domu spędzają sen z oczu wielu, przede wszystkim ze względu na niedawną modyfikację ustawy. Poleca się nasze śmieci oddawać w ręce sprawdzonej, godnej polecenia firmy, by być pewnym wywożenia ich na czas. Recykling jest szczególnie ważny, a w kraju coraz bardziej doceniany. Najszersze możliwości może zapewnić swym klientom przetestowana firma, która od lat daje do dyspozycji osobom zainteresowanym rewelacyjne i imponujące warunki.
2021/01/05, 07:28