Menu strony

Wspaniałych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze dekadę temu Polska raczej nie była takim miejscem, gdzie chętnie grali zagraniczni wykonawcy. Niby byliśmy i nadal jesteśmy znacznym państwem, jednym z większych w Europie, lecz i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał naszego kraju był odpowiednio wykorzystany. Na całe szczęście w tym momencie jest lepiej: jeżeli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, choćby w okresie letnim będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, czyli jeden z najsłynniejszych zespołów metalowych na świecie.


Widowisko operowe
Niby nawet za PRL-u występowali w Polsce wielcy, ale dopiero w XXI wieku koncert legendarnego muzyka raczej nie jest czymś nietypowym. Kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, ponieważ ich stolica regularnie gościła kultowych artystów, ale aktualnie nawet polski meloman, którego najmocniej zainteresowała muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd nie musi jechać za granicę, aby w dobrych warunkach posłuchać muzykę. Choć w sumie na nieszczęście to nie w każdym przypadku akustyka na występach jest OK, odpowiedni standard na nieszczęście nie jest w każdym przypadku. Być może hala w królewskim Krakowie będzie pod owym względem idealna?

Coraz konkretniejsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie po prostu mają ogromny wybór. Każdego dnia organizuje się koncerty: ska, rock, jazz płyty cd/dvd (ulubiona muzyka znanych wykonawców w super cenach: muzyka jazzowa na płytach), miłośnicy dobrego brzmienia nie mają najmniejszych powodów do uskarżania się. Choć to pewnie jasne, iż w dalszym ciągu nie ma u nas miasta takie jak Londyn albo Nowy Jork - jednakże w przypadku wydarzeń muzycznych, w naszym pięknym kraju, szczególnie mowa o naszej stolicy, zdecydowanie nie jest źle, przeciętnie. Bądźmy w takim razie usatysfakcjonowani z polskiej sceny koncertowej!

Dobry jest również w naszym kraju kabaret kabaret do wynajęcia i musical płyty cd/dvd - chociaż zapewne niektórzy Polacy nie za bardzo przepadają za nowoczesnymi kabaretami (płyty muzyczne w niższych cenach - przekonaj się: płyty z musicalami i kabaretami). W istocie dosyć często charakteryzują się one beznadziejnym, a nawet żenującym poziomem. Jednakowoż są także dobre kabarety, poza tym w szczególności stołeczna scena stand-upowa ciągle zwiększa własny poziom, jest coraz zabawniej. Zatem: zasadniczo zwolennicy słuchania muzyki na koncercie nie mają za wielu dobrych argumentów do skarżenia się.
2023/01/18, 07:04