Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło grana w rozgłośniach radiowych i w telewizji często potrafi wpaść w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, choć generalnie jakoś się nie wyróżniają, to jednakże potrafią fajnie zaskoczyć, sprawić, że nawet jeżeli ogólnie nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy rozczarowani.

Młodzież, pokój młodzieżowy
A to chyba jasne: nierzadko po prostu taki człowiek, który tak jakby jest zmuszony do słuchania nieakceptowanej muzyki błyskawicznie się denerwuje: chociażby Doda bądź Lady Gaga faktycznie nie we wszystkich przypadkach nie wydobywają u nas zdenerwowania...

Może fajniejsze są przykładowo blues płyty cd/dvd? Głównie ten amerykański blues jest godny naszego zainteresowania. Można powiedzieć, że chociaż blues to teraz styl muzyczny przeżywający znaczny regres, a może trochę nawet spadek jakości, to jednakże choćby Norah Jones dobrze pokazuje, iż blues na całe szczęście ciągle funkcjonuje, no i nie ma się aż tak źle. No a przynajmniej tak się wydaje, na ten moment, z perspektywy miłośnika praktycznie wszystkich stylów muzycznych.

To co bardzo cieszy to to, że fani słuchania muzyki mają obecnie ogromny wybór. Jeżeli któregoś fana muzyki zainteresowały country płyty cd/dvd, w autentycznie kilka chwil może wreszcie przesłuchiwać klimatyczne countrowe utwory. Tak naprawdę country, podobnie jak blues nie jest może na ten moment bardzo popularne, w dzisiejszych czasach bezapelacyjnie królują rapowe oraz popowe utwory, ale szczególnie prowincjonalna część Stanów Zjednoczonych, a więc znaczny teren, to takie miejsce, w którym w dalszym ciągu wykonawcy country są obiektami kultu (świetna muzyka musi być w zasięgu ręki: muzyka country na cd).

Pozostałe artykuły

Muzyka klasyczna, czyli trafiony podarunek dla melomana

Klawisze fortepianu
Muzyka klasyczna wcale nie musi być niejasna. Najlepiej poznać najróżniejsze nagrania danych wykonawców, aby dobrze ją ocenić. W natłoku wydań Bacha, Lutosławskiego lub Liszta prosto stracić orientację. W kwestii poszczególnych wykonań wielkich kompozytorów świetnie może doradzić sprzedawca wykwalifikowanego, wspaniale zaopatrzonego sklepu muzycznego. Sporo zależy tu od personalnych pragnień,a także od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy, bądź zwyczajnie od jego gustu. Warto jednak poszerzać ciągle wiedzę również o nowych edycjach i muzykach.


Nierzadko co prawda interesuje nas mocno niech mniej popularna muzyka alternatywna (przekonaj się co warto dodać do domowej płytoteki: popularne płyty z bluesem), lecz co nam z tych zainteresowań, jeżeli mamy duże kłopoty z tym, aby odnaleźć spośród tak obfitej grupy alternatywnych wykonawców tych, którzy faktycznie mają trochę talentu, niestandardowe umiejętności. Dobrym narzędziem do szukania dobrej twórczości muzycznej są bez cienia wątpliwości rozwiązania jak przykładowo Spotify - można w sumie powiedzieć, że to genialne narzędzie, niemalże znające na wskroś nasz gust muzyczny.
2023/05/07, 07:04