Menu strony

Instrumenty elektroniczne czy klasyczne - które z nich są najlepsze?

Instrumenty muzyczne można podzielić na instrumenty dęte i szarpane. W gronie instrumentów dętych, zwanych także aerofonami można rozróżnić aerofony blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Reprezentantów grup instrumentów dętych blaszanych i drewnianych jest całkiem sporo i są ogólnie znane. Instrumenty z klawiszamito dość niewielka grupa.

Gra na akordeonie
Będzie ona obejmować między innymi popularne akordeony (konkurencyjne ceny : akordeony klasyczne - dęte instrumenty) nazywane także harmoniami, harmonijki ustne czyli inaczej organki oraz organy. Powietrzny strumień jest w nich tłoczony albo przy pomocy ust albo przy pomocy przyrządu sprężającego powietrze, na przykład miecha. Następnie przy pomocy klawiszy można regulować jego wielkość przepływu a co za tym idzie wysokość i natężenie granego dźwięku. Warto przyjrzeć się nieco bliżej kilku instrumentom z tej rodziny.

Pozostałe artykuły

Muzyka afrykańska

Muzykanci, zespół muzyczny
Muzyka świata jest elementem, który czasami ciężko ująć w konkretne ramy i określić z wykorzystaniem definicji. Niewątpliwie jest ona ważnym składnikiem ludzkiego życia, pozwala bowiem na przekazywanie uczuć, jak również na relaks i wyciszenie oraz wprawianie się w dużo innych nastrojów. Zazwyczaj muzyka z danego państwa czy regionu ma specyficzne elementy wspólne.


Najpowszechniejsze kiedyś były akordeony klasyczne, nazywane inaczej harmoniami. W czasach powojennych praktycznie każda potańcówka musiała się odbyć przy akompaniamencie tego instrumentu. Pierwsze tego typu akordeony zaczęły się pojawiać jednak dużo wcześniej, na początku dziewiętnastego wieku. Powietrze było tłoczone przez miech wprawiany siłą rąk w ruch, potem przelatywało ono przez układ stroików, które generowały dźwięki. Po prawej stronie znajdowały się guziki lub klawisze podstawowe, za to po lewej umieszczone były dźwięki basowe. Dużo później w sprzedaży pojawiły się akordeony elektroniczne, w których dźwięk wydobywany jest już zupełnie inaczej. Miech spełnia jedynie funkcję ozdobną zaś w środku centrum operacyjne stanowią elektroniczne układy, dzięki jakim gra może się odbywać. Wielbiciele nowoczesnych wariantów tych sprzętów twierdzą, że gra na nich będzie znacznie mniej męcząca i pozwala na wydobycie bardzo dużej liczby tonów znacznie łatwiej, niż w czasie gry na klasycznych akordeonach. Podobnie jak akordeony elektroniczne na rynek się wdarły i szybko zdobyły serca fortepiany elektroniczne. O ile jednak gra na instrumentach elektronicznych sprawia mniej problemów i niekiedy może pozwolić na uzyskanie o wiele ciekawszy końcowy efekt, o tyle wszyscy zgadzają się, że klasyczne instrumenty posiadają duszę, dzięki której w muzyce jest to coś.
2017/09/18, 06:33