Menu strony

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale również ją kreujmy!

Kontemplowanie muzyki ma na pewno wiele uroku. W końcu bardzo ciężko tak naprawdę jakoś sobie wyobrazić życie bez ulubionych wykonawców: mamy różne gusta muzyczne, lecz to co nas połączyło to wielka miłość do muzyki.

Gra na darbuce
Wspaniałe zespoły, takie jak chociażby islandzki Gus Gus bądź Leonard Cohen powodują, że choć ten świat jest w dalszym ciągu trudny do zaakceptowania, to jednakże na całe szczęście jakoś tam mamy możliwość lepiej radzić sobie z problemami. Zresztą akurat nie tylko o to chodzi w pragnieniu słuchania muzyki. No dobra - bierne odsłuchiwanie utworów muzycznych to coś fajnego, ale wyłącznie granie na jakimś instrumencie jest w stanie dać ogromną frajdę: przykładowo conga czy gitara...

Zasadniczo sytuacja jest taka, że nierzadko mamy naturalny talent, ale no jakoś tam nie widzimy tego. A więc zapewne sporo osób funkcjonuje na typowym poziomie - najzwyczajniej w świecie nie zauważając swojego ogromnego talentu. Dajmy się sprawdzić, może saksofon albo darbuki są niejako akurat nam przypisane? To interesujące, iż niektórzy ludzie przez niemal całe dotychczasowe życie grają na jakimś instrumencie, ale bez pozytywnego efektu, a przyjdzie jakiś całkowity nowicjusz, który zagra sobie jeden raz i wyjdzie mu to doskonale (wkręć się w muzykę i graj na profesjonalnym sprzęcie: conga).

Być może wśród czytelników owego tekstu znajdą się wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy sprawiają, że ten bądź co bądź okrutny świat jest lepszym miejscem. Na ten przykład djembe: mocno egzotyczny instrument, przede wszystkim popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet typowy Kowalski, taki człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi założyć, że to coś kompletnie nie dla akurat niego!

Chyba jedyna spora wada częstego grywania na instrumencie to spory hałas. W szczególności wiele hałasu robią instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest irytujące, no przynajmniej dla postronnych. Pamiętajmy zatem, że nie można przeszkadzać ludziom, przydałoby się jakoś temu wszystkiemu zaradzić. Pewnie każdy miłośnik muzyki, po dokładnej analizie tego artykułu, nareszcie zdoła wszystko zrozumieć (jeśli myślisz poważnie o nowym hobby porównaj ceny najlepszych instrumentów: modne instrumenty perkusyjne).


Pozostałe artykuły

W jaki sposób stworzyć profesjonalny materiał muzyczny?

gramofon
Nie od dzisiaj wiadomo, że muzyka jest dla sporej części istotną częścią codzienności. Towarzyszy nam ona w różnych chwilach naszego życia i z trudem jest wyimaginować sobie bez niej normalne działanie. Należy uświadomić sobie, że jej słuchanie jest w stanie nas niezmiernie skutecznie odprężyć, ale także nastroić do walki lub zmotywować. Jej wykorzystanie jest zatem niezmiernie różnorodne.
2014/07/10, 09:24