Menu strony

Wakacje w siodle

Na terenie naszego kraju jazda konna, od kilku sezonów zdobywa coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wielu ludzi zachwyconych jest tak bliskim obcowaniem z koniem, a dumę zapewnia im zdobywanie jeździeckich umiejętności. Jednocześnie przekonują się, że jazda konna nie jest ani bardzo droga, ani trudna.

obozy konne (<img src="http://www.patataj.com/foto/galerie/odzs12.jpg" alt="obozy konne" width="150" style="float:right; margin:5px;"/>)zas koszt , który musimy przeznaczyć na jego utrzymanie dla wielu z nas może być zbyt duży. Ale jeśli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby swojego konia posiadać - bez obaw.

Na pewno mieszczą się w naszej okolicy stadniny koni, które pomogą nam w opanowaniu techniki. Jest to coraz łatwiejsze, z tego względu, iż sport ten staje się coraz bardziej popularny, a co za tym idzie - w Polsce możemy zauważyć coraz więcej stadnin. Na co musimy zwrócić uwagę? Należy wiedzieć, że wielkość klubu nie przekłada się na jakość szkoleń, a na nauczyciela trzeba zdecydować się na osobę z uprawnieniami instruktora PZJ. Zawsze jest czas na naukę, drzwi stadniny otwarte są dla każdego.

Pozostałe artykuły

Rynsztunki do uprawiania jeździectwa dla każdego

jazda konna
Każdy, kto raz spróbował dosiąść wierzchowca wie, że jeździectwo to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na kontakt z przyrodą. Najodpowiedniejsza pora na początek przygody z jazdą konną to lato. Jazda konna polepsza samopoczucie nie tylko przez kontakt ze zwierzęciem, lecz również dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu. To drugie dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy i dotlenia mózg.
Pogłębia wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia.


Lecz oczywistym jest, że im wcześniej zaczniemy pobierać naukę tym lepiej. Spróbujmy w związku z tym zaznajomić nasze latorośle z końmi, ponieważ jeśli naprawdę zakochają się w nich, będzie to miłość na całe życie. Koń znany jest z tego, że odwzajemnia uczucie - w ciężkich chwilach potrafi „przytulić” i trącić łbem. Może być także wspaniałym terapeutą. Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Wakacje lada moment... Zastanawiamy się, snujemy plany jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może wspólnie przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? (czytaj tutaj (czytaj tutaj)) Aby przekonać naszą niezdecydowaną osóbkę zobaczmy okoliczne stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę obozy konne).

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, albowiem zwykle przed jazdą trzeba wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę. Dopiero przychodzi czas na jazdę z instruktorem. Po niej trzeba odprowadzić konia do stajni, rozsiodłać i wyczyścić. Wszystko zajmuje ok. 2 godz, ale jeśli dziecko pokocha konie, czynności te będą dla niego tylko przyjemnością.
2020/01/28, 11:11