Menu strony

Co zrobić, aby nasz świat był czystym miejscem?

Wiele mówi się o zagadnieniach ekologicznych - jednakże w wielu przypadkach ekologia jest bardzo deprecjonowana. Zwłaszcza przez środowiska prawicowe. Nie dziwię się temu. Przecież ekolodzy stosunkowo często ośmieszają się, sprawiają, iż ludzie myślą, że ekologia nie ma sensu, a takie osoby, które chcą o nią zadbać, są tak naprawdę nawiedzone. Jednak nie powinniśmy sądzić, że takie stereotypy mają sens. W końcu znam wiele osób, które sądzą, iż ekologia jest ważna, lecz mimo wszystko nie są nawiedzone!
śmieci
Weźmy chociażby pod uwagę kwestię utylizacji. W ostatnim czasie głośno było o owym problemie - mam nadzieję, iż dzięki właśnie owej reformie, nareszcie nie będziemy zmuszeni oglądać naszych lasów, w których zamiast pięknych roślin albo zwierzaków są śmieci.

Spodobał Ci się taki post? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link zbiorniki na wodę deszczową.

W Polsce zachodnie standardy są dopiero nowością, ale widać, że to się wszystko ciągle zmienia. Być może jestem zbyt wielkim optymistą, ale fakty są takie, iż w Polsce nieustannie rośnie świadomość ekologiczna. Napawa mnie to dumą, chociaż wiem, że nie jest jeszcze idealnie.

Istotna jest utylizacja śmieci, czyli na przykład butelki nie powinny być wyrzucane wraz z powiedzmy zgniłymi owocami. Będąc w zimnej Szwecji zrozumiałem, że w owym kraju obywatele - także imigranci, ogólnie dbają o poprawną utylizację. Trudno się dziwić, zwłaszcza, iż kary finansowe są srogie. To akurat przykład z Niemiec, lecz znam Polaków, którzy tak jakby ignorowali konieczność utylizowania odpadów. A później wyszło na to, że byli zobowiązani zapłacić srogą karę finansową. Akurat nie jestem miłośnikiem srogich kar, lepiej inwestować środki w takie działania, które ulepszą system prawny.

utylizacja
Raz na jakiś czas chodzę do lasu - i zbieram odpady utylinia.

Jeśli prezentowany artykuł daje Ci do myślenia, kliknij tu i ponadto zdobądź więcej info, które również są warte zapamiętania.

Myślę, że takie proste działania mają bardzo dużo sensu. Zdaję sobie sprawę, iż w normalnym świecie nie powinno być to niezbędne, ale minie jeszcze nieco czasu, nim śmiecenie lasów i ogólnie całego świata przestanie mieć rację bytu. Zatem - jeśli pragniesz jakoś pomóc środowisku naturalnemu, może musisz propagować proekologiczne działania? To ma dużo sensu, trudno myśleć w inny sposób. Krótko podsumowując: starać się dbać o zamieszkiwany przez nas świat, ponieważ potem może być już za późno. Nie można do tego dopuścić!


Pozostałe artykuły

Gospodarowanie odpadkami i wyeksploatowanym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

ekologia
Ciągły wzrost i rozwój industrialny człowieka, nowoczesna służba zdrowia, która wydłuża średni czas życia i zwiększenie liczby mieszkańców Ziemi wprost wpływa na liczbę odpadków, które wytwarzamy.
2020/12/23, 19:22