Menu strony

Jak ważne jest oczyszczanie powietrza

Z każdym rokiem jest coraz więcej osób u których diagnozuje się alergię. Alergeny które znajdują się w powietrzu powodują znaczącą ilość przypadłości, od kataru, wysypek i obrzęków aż po kaszel i duszności. Uwalniające się do atmosfery trujące związki chemiczne zanieczyszczają powietrze i działają silnie alergizująco. Wdychane wraz z tlenem alergeny, są przyczyną zapalenia oskrzeli i płuc, astmy i innych schorzeń związanych z układem oddechowym i krwionośnym. Wraz ze szkodliwymi związkami chemicznymi w powietrzu, które się wdycha obecne są również roztocza, grzyby,wirusy, pleśń, pyłki roślin i sierść zwierząt.
Wszystkie wymienione elementy działają na osoby uczulone bardzo drażniąco, stąd w okresach wzmożonego pylenia zamykają okna i ograniczają wychodzenie na zewnątrz do minimum. Niestety, nawet w pomieszczeniach nie są wolni od alergenów. Zgadza się, że, dbanie o czystość pomieszczeń oraz wietrzenie pomieszczeń zmniejsza dolegliwości, ale działa krótkotrwale - nie oczyszcza powietrza skutecznie. Sposobem na rozwiązanie tego problemu są oczyszczacze powietrza, które pobierają zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia, filtrują je i zwracają w „zdrowej” wersji.

Co to jest oczyszczacz powietrza? [IMG=52442378bb67a___oszyszczacz powietrza airnaturel.jpg|R|W=150|ALT=Oczyszczacz powietrza - powietrza - Oczyszczacz to urządzenie AGD, które pomimo małych rozmiarów odznacza się niezwykłą skutecznością. Jego działanie polega na filtracji powietrza. Powietrze z pomieszczenia jest pobierane i przepuszczane przez media filtracyjne, a następnie wdmuchiwane z powrotem do pomieszczenia. W zależności od modelu oczyszczacze powietrza różnią się zakresem funkcji i ilością filtrów. Niektóre modele zawierają jonizator, inne mogą być wyposażone w dodatkowy wkład zapachowy lub lampę UV. Oczyszczacze powietrza mogą być z powodzeniem wykorzystywane w budynkach mieszkalnych, instytucjach, gabinetach lekarskich i zakładach pracy. Przywracają powietrzu pożądany stan, są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Najnowocześniejsze modele są ciche oraz ekonomiczne – zużywają niewiele elektryczności a wsady nie muszą być często zmieniane.

Pozostałe artykuły

Ciekawe nietypowe insekty hodowlane

piękny wąż w terrarium
Odwiedzając sklep ze zwierzętami wyjątkowo szybko jest możliwość zobaczyć, jak duża liczba zwierząt tam znajduje się. Dzięki temu także każdy fan może odnaleźć odpowiednie dla siebie zwierzę. Głównie w takich sklepach będzie możliwość zakupić najczęściej występujące zwierzęta, ale nie będzie zarazem brak szczególnie egzotycznych zwierząt.


Jak kupić sprawdzony oczyszczacz powietrza? Przed zakupem oczyszczacza powietrza warto zapoznać się z bogatą ofertą tych urządzeń. Należy porównać parametry, poznać opinie innych użytkowników, zaczerpnąć informacji o producencie (można to zrobić np. klikając tu). Gdy decyzja o kupnie oczyszczacza powietrza zostanie podjęta, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia w sklepie internetowym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: oczyszczacz powietrza sklep internetowy, by uzyskać dostęp do witryn internetowych sklepów mających w sprzedaży urządzenia filtrujące powietrze. Najczęściej sklep taki ma bardzo wąską specjalizację, dlatego można w nim znaleźć produkty niedostępne w tradycyjnych sklepach. Szeroki asortyment, atrakcyjna cena oraz precyzyjne informacje na temat urządzeń wpływają na korzyść sklepu. Ponadto, produkty sprzedawane w sieci mają gwarancję i w razie usterek można je wymienić, co powinno skusić nawet tych, którzy nie robili do tej pory zakupów przez Internet.
Autor: k.s.
2018/07/12, 03:05