Menu strony

Jak ważne jest oczyszczanie powietrza

Z każdym rokiem jest coraz więcej osób u których diagnozuje się alergię. Alergeny które znajdują się w powietrzu powodują znaczącą ilość przypadłości, od kataru, wysypek i obrzęków aż po kaszel i duszności. Uwalniające się do atmosfery trujące związki chemiczne zanieczyszczają powietrze i działają silnie alergizująco. Wdychane wraz z tlenem alergeny, są przyczyną zapalenia oskrzeli i płuc, astmy i innych schorzeń związanych z układem oddechowym i krwionośnym. Wraz ze szkodliwymi związkami chemicznymi w powietrzu, które się wdycha obecne są również roztocza, grzyby,wirusy, pleśń, pyłki roślin i sierść zwierząt.
Wszystkie wymienione elementy działają na osoby uczulone bardzo drażniąco, stąd w okresach wzmożonego pylenia zamykają okna i ograniczają wychodzenie na zewnątrz do minimum. Niestety, nawet w pomieszczeniach nie są wolni od alergenów. Zgadza się, że, dbanie o czystość pomieszczeń oraz wietrzenie pomieszczeń zmniejsza dolegliwości, ale działa krótkotrwale - nie oczyszcza powietrza skutecznie. Sposobem na rozwiązanie tego problemu są oczyszczacze powietrza, które pobierają zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia, filtrują je i zwracają w „zdrowej” wersji.

Co to jest oczyszczacz powietrza? [IMG=52442378bb67a___oszyszczacz powietrza airnaturel.jpg|R|W=150|ALT=Oczyszczacz powietrza - powietrza - Oczyszczacz to urządzenie AGD, które pomimo małych rozmiarów odznacza się niezwykłą skutecznością. Jego działanie polega na filtracji powietrza. Powietrze z pomieszczenia jest pobierane i przepuszczane przez media filtracyjne, a następnie wdmuchiwane z powrotem do pomieszczenia. W zależności od modelu oczyszczacze powietrza różnią się zakresem funkcji i ilością filtrów. Niektóre modele zawierają jonizator, inne mogą być wyposażone w dodatkowy wkład zapachowy lub lampę UV. Oczyszczacze powietrza mogą być z powodzeniem wykorzystywane w budynkach mieszkalnych, instytucjach, gabinetach lekarskich i zakładach pracy. Przywracają powietrzu pożądany stan, są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Najnowocześniejsze modele są ciche oraz ekonomiczne – zużywają niewiele elektryczności a wsady nie muszą być często zmieniane.

Pozostałe artykuły

Który prezent dla niej będzie najlepszy?

prezent
Potrzeba wiedzieć czym się może zainteresować nasza dziewczyna Każda kobieta uwielbia dostawać podarunki, bez względu na to, czy jest ku temu jakaś uroczystość, czy nie. Dlatego właśnie trzeba się starać, aby każdy prezent okazał się być jak najlepiej przemyślany, a do tego, aby spełniał jej wszelkie oczekiwania. Przez to trzeba wiedzieć czym się interesuje bliska nam kobieta, co ma szansę spowodować jej największą satysfakcję, ponieważ tylko wówczas mamy szansę posiadać gwarancję, że podarunek będzie trafiony oraz że chętnie będzie z niego korzystała.


Jak kupić sprawdzony oczyszczacz powietrza? Przed zakupem oczyszczacza powietrza warto zapoznać się z bogatą ofertą tych urządzeń. Należy porównać parametry, poznać opinie innych użytkowników, zaczerpnąć informacji o producencie (można to zrobić np. klikając tu). Gdy decyzja o kupnie oczyszczacza powietrza zostanie podjęta, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia w sklepie internetowym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: oczyszczacz powietrza sklep internetowy, by uzyskać dostęp do witryn internetowych sklepów mających w sprzedaży urządzenia filtrujące powietrze. Najczęściej sklep taki ma bardzo wąską specjalizację, dlatego można w nim znaleźć produkty niedostępne w tradycyjnych sklepach. Szeroki asortyment, atrakcyjna cena oraz precyzyjne informacje na temat urządzeń wpływają na korzyść sklepu. Ponadto, produkty sprzedawane w sieci mają gwarancję i w razie usterek można je wymienić, co powinno skusić nawet tych, którzy nie robili do tej pory zakupów przez Internet.
Autor: k.s.
2018/07/12, 03:05