Menu strony

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska i sposobach oszczędzania energii, co odnotować można w także w innych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane „zielone budownictwo”, które kładzie nacisk na wyjątkową konstrukcję, której zadaniem jest ograniczenie ubytku ciepła, wielokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a w rezultacie zminimalizowanie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.
dom jednorodzinny
Jeżeli my także zechcieliśmy żyć blisko natury, a przy tym zadbać o nasz domowy budżet radzimy aby pokusić się o dom energooszczędny. Konstrukcja (zobacz również - pręty od aner) tychże budynków spowodowana jest założeniami oszczędności energii i ograniczeniami strat ciepła. Kiedy na ścianach budynków od nasłonecznionej strony występują duże przeszklenia, ilość i wielkość otworów okiennych i drzwiowych od strony północnej, stanowią minimum, dzięki czemu zmniejszona jest przestrzeń, przez którą może uchodzić ciepło znajdujące się w środku budynku.

Pozostałe artykuły

Jak można dziś zadbać o ekologię już w czasie budowy przyszłego domu?

Budowa domu
Budowanie domu to ogromne wyzwanie, zarówno gdy chodzi o zagadnienia logistyczne, jak także zagadnienia pieniężne, tym samym warto się do niej faktycznie jak najlepiej przygotować oraz wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe decyzje rozsądnie przemyśleć, aby zyskać gwarancję, że rezultat ostateczny będzie satysfakcjonujący. Priorytetowe znaczenie mają dzisiaj wszelkiego rodzaju zagadnienia ekologiczne. Czemu?


dom pasywny
Kiedy debatujemy o kosztach w budownictwie, uwzględniamy nie jedynie koszty materiałów i wybudowania domu. To także późniejsze koszty utrzymania go, a co za tym idzie sumy wydane na ogrzewanie pomieszczeń, oświetlenie, wentylację. W przypadku domu energooszczędnego rachunki za ogrzewanie pojawiają się dużo niższe niż w przypadku domu ”niezielonego”. Dom energooszczędny (przejdź na stronę) to także dobra perspektywa, a zarazem inwestycja na przyszłość, oferująca nam oszczędności finansowe na lata. Ponadto pamiętajmy o tym, że ceny energii będą stale rosły, co w przypadku domów standardowych będzie oznaczało coraz wyższe koszty utrzymania.

Niejednokrotnie większą część zarobków musimy przeznaczyć na utrzymanie naszego domostwa – jak wiadomo, w domu zawsze jest coś do zrobienia. Koszt postawienia takiego domu wcale nie musi być drogi – przeważnie jest to suma budowy domu tradycyjnego.

Na prezentowanej stronie są atrakcyjne wątki, jednak przeczytaj także inne tematyczne wątki, gdyż one również zapewne Cię zainteresują.

Dlatego planując budowę domu, coraz więcej osób wybiera projekty domów energooszczędnych, co z jednej strony oznacza mniejsze wydatki w przyszłości, a z drugiej jest przyjazne dla środowiska.
2022/05/19, 10:02