Menu strony

Piękne kwiaty z Praszki

Praszka - mała miejscowość na Opolszczyźnie. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytków. Można odnieść wrażenie, że w takim miasteczku niewiele się dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest dobrze prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Znajdują się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny do pakowania i jeszcze kilka zakładów.
Chryzantemy
A w odległości zaledwie pięciu kilometrów trafimy na coś całkiem odmiennego. Mieści się tam uprawa chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w Polsce. Z pewnością należy pojechać tam, nawet po to, żeby zobaczyć to na własne oczy. Regularnie organizowane są dni otwarte, gdy to można obejrzeć najbardziej dorodne okazy i najnowsze odmiany.

A może do ogrodu?

W Polsce chryzantemy zwykle kupujemy na przełomie października i listopada, kiedy to ozdabiamy nimi groby. To wielka szkoda, że są tak mocno kojarzone jako ”kwiaty na cmentarz”, dlatego, że rośliny te nadają się doskonale w charakterze ozdoby ogrodów i tarasów. Są zdecydowanie bardziej odporne niż najczęściej kupowane pelargonie (szczegóły pod adresem http://www.projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) i surfinie.

Jesienny czar chryzantem
Jest ogromną liczbę odmian tych kwiatów, a wszystkie są niezwykle ozdobne. Można wybierać z dużej gamy barw - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Znajdziemy odmiany o małych kwiatkach, tych średniej wielkości a także wielkich jak męska pięść. Tworzą przepiękne kolorowe kule w donicy i nie da się od nich oderwać wzroku.

Letni balkon w chryzantemach

Pozostałe artykuły

Chryzantemy wśród aktualnie dostępnych propozycji

Chryzantemy
Jeżeli chodzi o chryzantemy bylinowe i związaną z nimi bazę ofert znaleźć można bezsprzecznie niesamowicie zróżnicowane opcje. Możliwości do wyboru jest mnóstwo, dlatego warto stawiać na te rewelacyjnej jakości. Klienci mogą znaleźć wszelkie niezbędne im informacje na stronie internetowej producenta. Wskazane jest systematycznie sprawdzać ulepszenia, które zadziwiają złożonością. Mnogość rozwiązań dostępnych w zasięgu ręki podoba się konsumentom, którzy chętnie między sobą polecają kolejne opcje.


Kwiaty te kojarzą się nam przede wszystkim z jesiennymi miesiącami, a istnieje dużo zachwycających odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną obficie i przepięknie. Może warto zdecydować się na ozdobienie tarasu czy ogrodowych rabatek właśnie tymi kwiatami?

W naszym kraju co roku letnie miesiące są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc niełatwo nam dbać o rośliny. Nawet podlewane dwa razy dziennie, często usychają i tracą całą swoją urodę. A chryzantemy to kwiaty zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeśli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz balkon będzie piękny przez całe lato.
Treści źródłowe: Chryzantemy Praszka
2018/07/10, 10:09