Menu strony

Piękne kwiaty z Praszki

Praszka - mała miejscowość na Opolszczyźnie. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytków. Można odnieść wrażenie, że w takim miasteczku niewiele się dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest dobrze prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Znajdują się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny do pakowania i jeszcze kilka zakładów.


Chryzantemy
A w odległości zaledwie pięciu kilometrów trafimy na coś całkiem odmiennego. Mieści się tam uprawa chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w Polsce. Z pewnością należy pojechać tam, nawet po to, żeby zobaczyć to na własne oczy. Regularnie organizowane są dni otwarte, gdy to można obejrzeć najbardziej dorodne okazy i najnowsze odmiany.

A może do ogrodu?

W Polsce chryzantemy zwykle kupujemy na przełomie października i listopada, kiedy to ozdabiamy nimi groby. To wielka szkoda, że są tak mocno kojarzone jako ”kwiaty na cmentarz”, dlatego, że rośliny te nadają się doskonale w charakterze ozdoby ogrodów i tarasów. Są zdecydowanie bardziej odporne niż najczęściej kupowane pelargonie (szczegóły pod adresem http://www.projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) i surfinie.

Jesienny czar chryzantem
Jest ogromną liczbę odmian tych kwiatów, a wszystkie są niezwykle ozdobne. Można wybierać z dużej gamy barw - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Znajdziemy odmiany o małych kwiatkach, tych średniej wielkości a także wielkich jak męska pięść. Tworzą przepiękne kolorowe kule w donicy i nie da się od nich oderwać wzroku.

Letni balkon w chryzantemach

Kwiaty te kojarzą się nam przede wszystkim z jesiennymi miesiącami, a istnieje dużo zachwycających odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną obficie i przepięknie. Może warto zdecydować się na ozdobienie tarasu czy ogrodowych rabatek właśnie tymi kwiatami?

W naszym kraju co roku letnie miesiące są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc niełatwo nam dbać o rośliny. Nawet podlewane dwa razy dziennie, często usychają i tracą całą swoją urodę. A chryzantemy to kwiaty zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeśli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz balkon będzie piękny przez całe lato.
Treści źródłowe: Chryzantemy Praszka
2022/12/18, 07:01