Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas wie, że istnieje niesamowicie sporo głównych gatunków muzycznych oraz równocześnie także multum ich odmian, jednak zazwyczaj jest tak, że większość z nas ma własny ulubiony gatunek oraz głównie trzymamy się go tak zdecydowanie, że nawet nie chcemy zwracać chwil na inne typy. A przecież pomimo przemijania lat i ukazywania się co chwilę to nowych twórców okazuje się, że blues jest ciągle niesamowicie modny oraz choć bez wątpienia jego brzmienie odmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko wielu ludzi ciągle słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Blues się rozwija Należy powiedzieć, iż blues to przede wszystkim dźwięki gitary, jak i też harmonijka ustna. Oczywiście te dźwięki się ciągle zmieniają, coraz częściej są dopisywane wersy hip hopu czy rocka, jednak ten najważniejszy typ właściwie jest niezmienny. Trzeba zdać sobie sprawę, iż te utwory zazwyczaj są smutne i melancholijne, mówią o relacjach damsko-męskich, ale też często nawiązują do obecnych sytuacji społecznych oraz politycznych.

Popularni wykonawcy nadali mu kierunek Oczywiście jak przeważnie to się odbywa zjawiają się ludzie, którzy nadali taki a nie inny rytm temu gatunkowi. Rozpoczęło się od śpiewów Afroamerykanów z południa USA, później w latach 30. ważny był Pete Johnson, w latach 60. najmocniej rozpoznawany stał się Alexis Korner. W Polsce jednym z najbardziej poznanych zespołów przedstawiających blues rock jest zespół Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, lub Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka
U nas też są festiwale bluesa Jeżeli zastanawiamy się, lub w ogóle w Polsce taki gatunek jest uwielbiany, to na pewno należy opowiedzieć o tym, że jest u nas w Katowicach tworzony festiwal Rawa Blues, na którym mają okazję się przedstawić tak polscy, jak i zagraniczni twórcy. A to pokazuje, że mimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie wymiera, ale wręcz odwrotnie, ukazują się zupełnie to nowi wykonawcy, którzy chcą przyczynić się do jego niezniszczalności, a o tym iż im się to udaje może świadczyć fakt, iż jest znacznie więcej miłośników tego gatunku.


Pozostałe artykuły

Muzyka jako dobre lekarstwo na wszystko?

koncert
Każdy z nas doskonale wie, że rozrywka jest jedną z części naszego życia powszedniego, która ma dla nas ogromnie duże znaczenie. Dzięki niej jesteśmy w stanie prężnie zapomnieć o otaczających nas problemach, w następstwie tego też jest tak w wielu przypadkach przez nas wybierana jako doskonałe źródło zapomnienia. Niemniej pomimo tego praktyka pokazuje nam, że nasze źródła rozrywki w pewnym sensie są niezmiernie różnorodne, w takim razie też tak trudno jest wyznaczyć jedną, najbardziej skuteczną, ale i równolegle znaną metodę zabijania wolnego czasu.
2023/01/10, 07:03