Menu strony

Jak wychować psa?

Każdy z nas marzy o tym, by jego pies był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie sceny zdarzają się niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub choć przypominający ideał zachowania, właściciel musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.
Wiedzmy, że pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a jedynie to, na co mu pozwalamy, z tego względu naszym obowiązkiem jest pokazać mu, jakie zachowania chwalimy i nagradzamy, a jakie nie. Chwalenie zachowań pożądanych służy temu, iż pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, w związku z czym staje się nie tylko grzeczniejszy, i czuje głębszą więź ze swoim opiekunem. Najpopularniejszym problemem świeżo upieczonych właścicieli czworonogów jest to, iż pies spuszczony ze smyczy...biegnie w siną dal. I nie powinno to nikogo zaskakiwać, a klasyczna sytuacja. Jednak zwłaszcza w takiej sytuacji, pies (więcej pod adresem http://www.legovisko.pl/pl/p/Legowisko-Kanapa-z-kodury/60) musi być posłuszny i wrócić do właściciela, jeśli zostanie zawołany. W tym celu właśnie, można posłużyć się obrożą elektroniczną, a raczej efektami jakie uzyskamy poprzez tresurę z nią.

Pozostałe artykuły

Specyfiki przeznaczona na kleszcze oraz karma przeznaczone dla psów - a więc, jakie rzeczy są odpowiednie dla naszego pupila

domy wielorodzinne
Posiadasz w domku psa? W takim wypadku powinieneś zadbać o jego zapotrzebowania! Odpowiednia karma oraz specyfik przeciw kleszczom może zdziałać więcej, aniżeli Ci się wydaje!


Obroża elektroniczna (kolczatka elektroniczna) to prosty dla psa przekaz. Gdy okaże nieposłuszeństwo swojemu panu, poczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobrych firm zestawy z elektroniczną obrożą posiadają także możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Ostrzeżeniem takim przeważnie jest wibracja obroży tudzież dźwięk wydobywający się z obroży elektrycznej. Jeżeli właściwie wychowamy pupila, będzie on wiedział jakie jego zachowania nam się podobają a jakie nie. W wychowaniu psa powinniśmy zachować konsekwencję oraz nie chwalić gdy nie wykonał zadania.


Będąc odpowiedzialnym za życie swoje i pupila, należy wiedzieć, że pies szczęśliwy to pies dobrze ułożony. Bez stanowczo wytyczonych granic, do jakich może się posunąć, pies czuje się niepewnie. Nie myślmy, że nie poniesiemy konsekwencji jeśli czasem przymkniemy oko na zasady i pozwolimy mu spać w naszym łóżku. Przesadna zażyłość może przynieść odwrotne skutki, gdyż widząc naszą uległość pies dąży do dominacji. Objawiać się to może nieposłuszeństwem a nawet skłonnością do agresji.
2018/06/15, 07:09