Menu strony

Zwierzęta powodują wiele radości - Jakie zwierzę kupić?

Każdy na jakimś etapie swojego życia posiadał zwierzęcego kompana. Dni przeżyte razem są fantastyczne i nie można ich niczym zastąpić. Zwierzaki są kompanami ludzi niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, jaki udomowił zwierzęta wypracował z nimi specjalną relację. Wiele zwierząt domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z ludźmi.

bawiacy sie pies
Udowodniono między innymi, że mnóstwo dźwięków wydawanych przez koty są naśladownictwem ludzkiej mowy. Przesądza to o tym jak silnie powiązany jest żywot kota domowego z człowiekiem. Wielowiekowa historia wzajemnych stosunków zaowocowała szczególną relacją. W związku z tym, jeżeli okoliczności są odpowiednie i potrzebny jest zwierzęcy towarzysz wypada już teraz odwiedzić pobliski sklep zoologiczny i pomyśleć nad zakupem. Wiele osób zastanawia się, czy lepszym wyborem dla nich byłby kot, czy też jednak pies. Każdy jest inny i powinien w szczególności pomyśleć o sobie w wyborze swojego zwierzaka.

Koty i psy to w dużym stopniu udomowione stworzenia. Oba rodzaje posiadają dużo kontaktu ze swym posiadaczem. Potrafią reagować na wybrane wyrazy oraz stworzyć niepowtarzalną emocjonalną relację z ludźmi. Duża liczba terapeutów poleca osobom samotnym nabycie sobie zwierzaka. Udowodniono, że ma to bardzo dobry wpływ na psychikę.

Pies okazuje się być daleko silniej przywiązanym kompanem. Psy są lojalne i często pokazują emocje swoim posiadaczom. Potrzebują jednak więcej uwagi, niźli koty i najczęściej nabycie samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Trzeba jedynie pomyśleć która ewentualność byłaby najlepsza. Wiadomo, iż koty mogą być indywidualistami. Same umieją o siebie dbać a także nie potrzebują spędzać wiele czasu z człowiekiem. Zostawione sobie nie czują się samotne oraz potrafią sobie poradzić jeżeli mają co zjeść. Warto zadbać o to żeby karma była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów kastrowanych.


Pozostałe artykuły

Pragniesz mieć zwierzątko? Najpierw dowiedz się, co musisz wiedzieć.

akwarium
Na świecie jest bardzo dużo wielbicieli zwierząt. Kupują oni ulubione zwierzątko i cały potrzebny sprzęt. Podstawową kwestią jest to, jakie zwierzę w ogóle wybrać. Logiczne, iż każdy lubi coś innego, dla jednych idealny będzie pies, a dla innych akwarium z rybkami. Wszystko zależne jest jest od ulubionych zwierząt i perspektyw danej osoby. W szczególności sprawą nadrzędną jest miejsce, w którym się żyje.
1 2