Z jakiego powodu nie warto wysiewać nasion pochodzących z najbardziej dorodnych roślin?

Większość osób myśli, że jeśli zbieramy nasionka do siewu ze zbiorów, które były bogate, to także wyhodowane z nich materiały sienne będą świetnej jakości. Niestety nie w każdym przypadku tak jest, ponieważ bywa, że nie znamy wszystkich detali dotyczących pierwotnych nasion.


Przykładowo jeśli na ich opakowaniu widniał symbol "F1", to na pewno nie warto siać żadnych nowych kwiatów, ponieważ oznaczenie "F1" stanowi, że nasiona powstały z krzyżówki dwóch wysokiej klasy odmian.


Ptaki


To z nich otrzymujemy najładniejsze kwiatki czy też dorodne owoce. Niestety ich mankamentem jest to, że są to rośliny jednoroczne. Inaczej mówiąc gromadzenie nasion z takiego siewu jest naprawdę niecelowe. Kiedy czytamy etykietkę, warto też zwracać uwagę na to, czy są to nasiona krajowe czy zagraniczne. Istnieje duża grupa ogrodników, która preferuje jedynie nasiona krajowe, ponieważ ma pewność, że powstały one w doskonale nam znanych uwarunkowaniach klimatycznych.


W marketach ogrodniczych moglibyśmy kupić różnego typu nasiona: inkrustowane, standardowe, otoczkowane czy na taśmie. Wszystkie z nich mają swoje plusy i minusy. Te naturalne są przeważnie niezwykle małe, zatem trzeba je wysiewać dość gęsto. Później natomiast konieczne jest przerywanie. Te inkrustowane oraz otoczkowane są pokryte zaprawą, która posiada różnego typu nawozy.

Jeżeli ten tekst Cię zaciekawił, to także ta optymalna strona www (http://galeriadecor.pl/wazony-dekoracyjne) okaże się dla Ciebie nie mniej wciągająca zatem wejdź na nią.

Są znacznie bardziej ekonomiczne (są bardziej kosztowne, ale wysiewa się ich mniej), jednak ich wadą jest konieczność zachowywania stałej wilgotności ziemi.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób teraz najpewniej sondować glebę

ziemia
W dzisiejszych czasach wybranie najlepszych sposobów do wykonywania badań wszelkich gruntów nie bywa czasem sprawą łatwą. Aby perfekcyjnie przepadać grunty potrzeba znać się odrobinę na urządzeniach przydatnych podczas ich sondowania.


Bardzo popularne są natomiast nasiona sprzedawane na taśmie. W takim wypadku także powinniśmy zagwarantować odpowiednią wilgotność ziemi, jednak nie powinniśmy już myśleć o precyzyjnych odstępach.
2022/08/03, 08:49