W jaki sposób założyć zielnik w swej kuchni?

ogródek na parapecie w pomieszczeniu kuchennych? To nie skomplikowane! Woniejąca ziółkami kuchnia stanie się inspirującym miejscem dla twoich nowych pomysłów kucharskich, zaś świeże listki spowodują, że z rzadka sięgać będziesz po torebki z suszonymi przyprawami.
Dekoracja mieszkania na sprzedaż


Kto choćby raz spróbuje założyć własny zielnik, ów na pewno nie będzie mógł sobie wyobrazić żywota bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich zapach błyskawicznie opanowuje całe pomieszczenie, przekształcając mieszkanie w zielone miejsce. Domowe rośliny na kuchennym parapecie to nie jedynie metoda na urozmaicenie smaku Twych potraw, lecz też doskonały pomysł na odświeżający fragment aranżacji wnętrza.


Kosiarka samojezdna


Koło   Kamień Ciosany Realit


W jaki sposób założyć własny zielnik? Najistotniejszy jest z pewnością Wybór stosownego miejsca. Zioła w doniczkach nie chcą wschodzić bez ciągłego dopływu światła, zatem dobrze nada się do owego celu kuchenny parapet. Zielnik w pomieszczeniu bez okna nie jest szczęśliwym pomysłem – bez słonecznego światła rośliny poczną żółknąć już po kilku dobach.

Cały czas masz duże kłopoty z wyszukaniem interesującej oferty? Nie przejmuj się - sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie zawiodą.

W owym wypadku ogród domowy lepiej zrobić na przykład na tarasie. Dobrze będzie wygospodarować również nieco powierzchni na kuchennym blacie, blisko okna. Pewne roślinki uwielbiają bowiem półcień, natomiast nadto ostre słońce może poparzyć listki. Jeżeli poszukujesz efektownych rozwiązań dla własnego wnętrza kuchennego, możesz wykroić w blacie dodatkowe otwory na donice. W ów sposób ziółka „wtopią się” w niego.
Prócz dojścia do światła, najistotniejszy jest też dobór stosownych doniczek. Nie powinny być nadto głębokie – ziółkom starczy nawet pojemnik o głębokości 20 cm. Tworząc własny zielnik w kuchni, będziesz mieć duży wybór kształtów pojemników.
2023/02/17, 07:27