Menu strony

Co to jest obroża, do jakiego celu funkcjonuje i jakie są jej rodzaje?

Niemało pań usłyszało kiedyś od koleżanek czy też wręcz od rodzicielki, iż ażeby posiadać w mieszkaniu harmonię, należy trzymać swego wybranka krótko.


Nie należy traktować tego typu słów dokładnie, choć z drugiej strony mówi się, iż to psiak czasami wyprowadza człowieka na wędrówkę nie zaś na odwrót.


akcesoria


Mieszkanie na sprzedaż


Co prawda to człowiek utrzymuje psa na uwięzi, jednak "jednostką napędową" jest jednak własny kochany czworonóg. Idąc z nim na spacer warto jest wszakże mieć niektóre narzędzia. Wychowywanie czworonoga to przecież duża odpowiedzialność, jaka powiększa się ponadto bardziej, jeśli posiadamy wielkie zwierzę. Niezbędna jest zatem smycz, zakładany na pysk kaganiec i obroża na szyję. Jak ogólnie jest wiadome jest to zakładany pod łepek pasek albo łańcuszek, do jakiego mocuje się wymienioną Smycz. Pozwala ona w stosunkowo komfortowy wariant kontrolować zachowanie zwierzęcia tak, aby w czasie spaceru nie doszło do najmniejszego nieprzewidzianego zdarzenia.


Pozostałe artykuły

Czym się charakteryzuje mastif tybetański

Pies rasy mastif tybetański
W czasie nabywania nowego zwierzęcia potrzeba zadbać o bardzo wielką liczbę spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi niektórych zwierząt, takich jak choćby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie dobrej hodowli psów nie jest zwyczajowo kwestią banalną, zwłaszcza w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się takiego rodzaju działalnością łatwo stracić orientację. Dlatego też najlepszym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zapoznanie się z charakterystyką tej danej rasy psa.


Jest przykładowo obroża skórzana, taśmowa czy też kolczatka. Warto również powiedzieć, iż takowy składnik funkcjonuje nie wyłącznie do zakładania go na szyję psa, ale także np. kota lub fretki. Na ogół jednak wykonywane okazują się być one na potrzeby kynologiczne oraz z tym związane są także rozmiary tego typu oprzyrządowania.


A w jakim miejscu można by nabyć taką obrożę? Naturalnie w markecie zoologicznym lub po prostu w Sieci. Tam też możemy prędko obejrzeć wszelkie propozycje oraz przykładowo porównać wszelakie wersje.
2018/01/17, 14:06