Menu strony

York jako nowy członek naszego domu – jaką wyprawkę trzeba nabyć?

Yorki to szczególnie kochane i wdzięczne pieski – z tego właśnie powodu dużo osób decyduje się na zakup zwierzaka właśnie tej rasy.


Jednak odpowiednia pielęgnacja Yorka jest dosyć kosztowna i wymagająca. Jakie akcesoria i preparaty należy zakupić, gdy w naszej rodzinie zjawił się mały York?
Kucyk i dziewczynka


Najistotniejszą kwestię stanowi odpowiednie karmienie naszego futrzaka, musimy więc zakupić dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków korzystnym wyborem jest karma Bosch Junior. Zawiera ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy, które są zdrowe dla pieska i zapewnią mu zdrowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobna i odznacza się chrupkością – mały York z pewnością poradzi sobie z jej pogryzieniem.


Kolejna ważna rzecz to spacery. Każdy pies potrzebuje prawidłowej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Powinniśmy zatem kupić smycz dla Yorka i wychodzić z naszym futrzakiem na spacery – najlepiej 3 razy dziennie. Wbrew przekonaniom Yorki potrafią być dosyć silne, mimo swoich małych rozmiarów. Warto zatem zatroszczyć się o to, by smycz dla Yorka była wytworzona z trwałego, odpornego na przetarcie materiału- łącze.


Sierść Yorków potrzebuje szczególnej pielęgnacji – częste kąpanie staje się zatem konieczne. Musimy jednakże kupić właściwy dla Yorka szampon, aby nie podrażnić jego wrażliwej skóry.


Pozostałe artykuły

Muzyczny prezent na wiele okazji. Dla kogo taki upominek jest dobry?

odzwierciedlenie - ubrania
Dobry prezent dla osoby kochającej muzykę musi być zawsze dopasowany do jego gustu. Warto poświęcić czas, by dowiedzieć się jakie rzeczy lubi taka osoba.


wizja - ubrania
Niektórzy są wierni starym brzmieniom. Mają własną sprawdzoną muzykę z okresu swojej młodości, do jakiej często wracają. Kiedy są dorośli, to przekazują takie muzyczne fascynacje własnym dzieciom. W taki sposób wiecznie żywe dźwięki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nie wspominając już o tym, iż dana muzyka jest po prostu ponadczasowym klasykiem. Do takich klasyków należy na pewno Pink Floyd The wall. "Pink floyd the wall" ->Więcej Album ten jest koncepcyjny. Jest jednym z najlepiej sprzedających się płyt, jeżeli chodzi o muzykę rockową. Na podstawie tego albumu stworzony został kultowy już niemal film o takim samym tytule. Z tego wględu kupując tą płytę na upominek mamy pewność, iż fan takich klasyków włączy ją z radością do domowej płytowej biblioteki. Panie lubiące znane klasyki na pewno będą zadowolone z repertuaru, jaki ma Eva Cassidy. Ciekawostką jest, że za życia, gdy tworzyła, nie była aż tak znana. Natomiast po jej śmierci, wydano płytę, która rozeszła się w ogromnym nakładzie. Od tej pory jej muzyka jest znana niemal na całym świecie. To dobra propozycja dla osób kochających bluesa, muzyki folkowej, jazzu.


Równie istotne jest również częste czesanie pupila. Dzięki czesaniu i kąpielom jego sierść stanie się błyszcząca i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że zadbany piesek to szczęśliwy piesek!
2018/12/13, 07:29