York jako nowy członek naszego domu – jaką wyprawkę trzeba nabyć?

Yorki to szczególnie kochane i wdzięczne pieski – z tego właśnie powodu dużo osób decyduje się na zakup zwierzaka właśnie tej rasy.


Jednak odpowiednia pielęgnacja Yorka jest dosyć kosztowna i wymagająca. Jakie akcesoria i preparaty należy zakupić, gdy w naszej rodzinie zjawił się mały York?
Kucyk i dziewczynka


Pozostałe artykuły

ASG, kontra imprezki integracyjne - czyli, w jaki sposób spędzić czas rodzinnie oraz zespołowo z roboty

asg gdańsk
Czym dokładnie bywa ASG? Gdzie istnieje możliwość na niego uczęszczać oraz w jak dużo person? A co z imprezkami integracyjnymi? Czy trzeba na nie chodzić? Jak takie coś zorganizować? To wszystko i jeszcze bardziej dużo znajdziesz w naszym felietonie!


Najistotniejszą kwestię stanowi odpowiednie karmienie naszego futrzaka, musimy więc zakupić dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków korzystnym wyborem jest karma Bosch Junior. Zawiera ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy, które są zdrowe dla pieska i zapewnią mu zdrowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobna i odznacza się chrupkością – mały York z pewnością poradzi sobie z jej pogryzieniem.


Kolejna ważna rzecz to spacery. Każdy pies ( zobacz również żywienie psów) potrzebuje prawidłowej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Powinniśmy zatem kupić smycz dla Yorka i wychodzić z naszym futrzakiem na spacery – najlepiej 3 razy dziennie. Wbrew przekonaniom Yorki potrafią być dosyć silne, mimo swoich małych rozmiarów. Warto zatem zatroszczyć się o to, by smycz dla Yorka była wytworzona z trwałego, odpornego na przetarcie materiału- łącze.


Sierść Yorków potrzebuje szczególnej pielęgnacji – częste kąpanie staje się zatem konieczne. Musimy jednakże kupić właściwy dla Yorka szampon, aby nie podrażnić jego wrażliwej skóry.


Równie istotne jest również częste czesanie pupila. Dzięki czesaniu i kąpielom jego sierść stanie się błyszcząca i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że zadbany piesek to szczęśliwy piesek!
2023/01/13, 07:17