Menu strony

York jako nowy członek naszego domu – jaką wyprawkę trzeba nabyć?

Yorki to szczególnie kochane i wdzięczne pieski – z tego właśnie powodu dużo osób decyduje się na zakup zwierzaka właśnie tej rasy.


Jednak odpowiednia pielęgnacja Yorka jest dosyć kosztowna i wymagająca. Jakie akcesoria i preparaty należy zakupić, gdy w naszej rodzinie zjawił się mały York?
Kucyk i dziewczynka


Najistotniejszą kwestię stanowi odpowiednie karmienie naszego futrzaka, musimy więc zakupić dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków korzystnym wyborem jest karma Bosch Junior. Zawiera ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy, które są zdrowe dla pieska i zapewnią mu zdrowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobna i odznacza się chrupkością – mały York z pewnością poradzi sobie z jej pogryzieniem.


Kolejna ważna rzecz to spacery. Każdy pies potrzebuje prawidłowej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Powinniśmy zatem kupić smycz dla Yorka i wychodzić z naszym futrzakiem na spacery – najlepiej 3 razy dziennie. Wbrew przekonaniom Yorki potrafią być dosyć silne, mimo swoich małych rozmiarów. Warto zatem zatroszczyć się o to, by smycz dla Yorka była wytworzona z trwałego, odpornego na przetarcie materiału- łącze.


Sierść Yorków potrzebuje szczególnej pielęgnacji – częste kąpanie staje się zatem konieczne. Musimy jednakże kupić właściwy dla Yorka szampon, aby nie podrażnić jego wrażliwej skóry.


Pozostałe artykuły

Jak żyć oszczędnie? Istnieje parę prostych trików, które spowodują, że będziemy zużywać mniej prądu

porada
Wydatki związane z korzystaniem z energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z głównych obciążeń naszych domowych wydatków. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie zaniżając przy tym komfortu życia? Okazuje się, że to możliwe!


Równie istotne jest również częste czesanie pupila. Dzięki czesaniu i kąpielom jego sierść stanie się błyszcząca i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że zadbany piesek to szczęśliwy piesek!
2018/12/13, 07:29