Menu strony

Ekologia w domu i firmie, czyli kilka słów o zaoszczędzeniu pieniędzy na rachunkach.

Pomimo dużej polepszenia warunków egzystencji, wysokie ceny, jakie trzeba zapłacić wszystkim obywatelom, powodują, że ludzie kombinują jak przyoszczędzić choć troszeczkę na koniec miesiąca. W ten sposób tworzone są wspaniałe, nowatorskie projekty i na samym końcu produkty.


ekologiczne szamba
Teraz omówimy dwa urządzenia codziennego użytku, żeby ukazać je szerszej publiczności. Kto z nas nie próbował przyoszczędzić na podgrzewaniu wody? Ludzie mieszkające w cieplejszych państwach, gdzie teoretycznie nie ma zimy nie mają podobnych doświadczeń. Dla mnóstwa osób zima jest męczarnią zarówno dla zdrowia i portfela. Największe rachunki otrzymujemy oczywiście za gaz. Czy można w jakikolwiek sposób zredukować wysokość rachunku? Odpowiedzią jest zestaw do podgrzewania wody. Przykro nam lecz nie jest to urządzenie dla ludzi mieszkających w blokach. Natomiast ci, którzy mają domy, z pewnością w czasie lata ogrzewali wodę wystawiając ją na całą długość dnia na działanie promieni słonecznych. W podobny sposób funkcjonuje wcześniej wymieniony zestaw do ogrzewania wody. Główną rolę pełnią ogniwa fotowoltaiczne, jakie przetwarzają energię słoneczną w energię potrzebną do ogrzania wody. Zbiornik połączona jest z bateriami przewodami elektrycznymi, które połączone są z pilotem zamontowanym na ścianie. Użycie owego urządzenia pozwala na zredukowanie opłat za ogrzewanie wody w ciepłych miesiącach nawet do zera, natomiast w okresie grzewczym z powodu na zmniejszone nasłonecznienie jedynie o 40 %, co i tak uważamy za dobry wynik. Drugim i ostatnim urządzeniem są szamba ekologiczne. Istnieje wiele ich typów, zaczynając od w pełni zautomatyzowanych kończąc na zwykłych, polegających na ludzkim wyczuciu. System działania jest prosty, ale od początku. Wpierw potrzebujemy mieć odpowiednią ilość pustej przestrzeni, gdyż zbiornik jest faktycznie ogromny. Szamba (www.ajpszamba.pl/) ekologiczne podpinamy tak samo jak te zwyczajne do głównej rury kanalizacyjnej, która odprowadza fekalia z posesji. Wyłączna różnica między nimi dzieje się wewnątrz plastikowego zbiornika, w jakim znajdują się specjalne szczepy bakterii. Żywią się one zabrudzenia z wody, jaka kolejno odfiltrowywana jest do gleby. Chociaż woda ta nie jest zdatna do spożywania, ale jest na tyle czysta, że moglibyśmy się w niej myć, gdyż składem przypomina do wody deszczowej - pomocne wskazówki na


Oszczędzanie gotówki dziś jest koniecznością do godnej egzystencji, dlatego opłaca się wydać wcześniej nieco więcej, żeby płacić potem mniej. Podgrzewacz do wody zbudowany z baterii słonecznych, albo szamba ekologiczne są faktycznie urządzeniami wartymi swojej ceny - .
2018/11/22, 07:47