Menu strony

Jakiego typu metody zastosować, ażeby nasz dom był w pełni ekologiczny? O czym należy pamiętać?

Ekologia jest coraz bardziej niezbędna, zwłaszcza, iż każdy z nas w pewien sposób przyczynia się do niszczenia przyrody. Stąd więc też ekologiczny styl życia to już konieczność dla zatrzymania degradacji naszej wspólnej planety i ochrony naturalnego środowiska. Zanieczyszczenia atmosfery przez chociażby stosowanie materiałów opałowych nieodnawialnych powadzą do zwiększania się dziury ozonowej oraz wzrostu efektu cieplarnianego.
szambo
W dzisiejszych czasach dość sporą wagę przykłada się do budowania domów ekologicznych. Tak naprawdę nie jest to jakiś nowy trend, lecz w naszym kraju dopiero zaczyna się upowszechniać. Technologia budowy domów ekologicznych nie odnosi się do tego, by były one zbudowane z biodegradowalnych elementów oraz były porośnięte roślinnością. Taki dom to najzwyczajniej budynek, jaki potrafi oszczędzać energię elektryczną, wykorzystując przy tym odnawialne źródła energii, takiego rodzaju jak energia słoneczna, wiatrowa czy wodna. Dokonuje tego przy pomocy różnych urządzeń, typu solary - dowiedz się więcej.


Pozostałe artykuły

Wykorzystanie zjawiska fotowoltaicznego w wytwarzaniu energii elektrycznej

zakupy
Fotowoltaika to część nauki i techniki zajmująca się produkcją światła słonecznego na prąd, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z blasku słonecznego przy użyciu zjawiska fotowoltaicznego.


Znajduje aktualnie coraz szersze zastosowanie z dwóch głównych przyczyn: ekologicznych - wszędzie tam, gdzie ekologia posiada większe znaczenie niż ekonomia oraz przydatnych - promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne.


Ekologiczny dom jest budynkiem, w jakim domownicy zdają sobie sprawę, że powinni zmienić swoje normalne nawyki, by przyczyniać się każdego dnia do ochrony środowiska naturalnego.

Jeśli chciałbyś przekazać komuś informacje na omawiany temat, to wejdź na link i poczytaj szczegóły (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6) dotyczące tego problemu - zapewne go zainteresują.

Powinniśmy zmienić żarówki na energooszczędne, oszczędzać wodę przy myciu zębów lub decydować się na prysznic zamiast długich kąpieli w pełniej wannie wody. Najczęściej ekologiczny dom powinien zyskiwać minimum 35 procent energii z odnawialnych źródeł. W takim mieszkaniu bez problemu można zamontować kolektory słoneczne na dachu albo wykorzystać pompę ciepła do uzyskiwania energii cieplnej z gruntu. Już samo zastąpienie dawnych pieców, czyli tych w jakich spala się węgle, miałem albo drewnem, najbardziej nowoczesną instalacją grzewczą na biopaliwo zmaksymalizuje jakość naszego domu ekologicznego.

Jest wiele innych kwestii, które mogą polepszyć jakość naszego ekologicznego domu, jak szambo, lecz nie jedynie, bo temat jest naprawdę obszerny - Kingspanenviro. Najlepiej wymienić najbardziej elementarne zasady, jakimi powinniśmy się kierować. Na początek powinniśmy segregować odpady na plastiki, szkło, papier i inne odpady mieszane. Oszczędzajmy energię poprzez montaż energooszczędnych żarówek, także oszczędzajmy wodę, a to się uda dzięki montażowi na kranach bezdotykowych wyłączników. Koniecznie dbajmy o oszczędność, czyli wymieńmy wiekowe sprzęty AGD na nowe, najlepiej w klasie energetycznej A+ albo A++.
2019/02/14, 07:41