Menu strony

Czy hodowla gołębi pocztowych jest w naszym kraju modna? Sprawdzamy co jest ważne dla osób hodujących gołębie

Każdy człowiek posiada jakąkolwiek pasję. Niektórzy kolekcjonują monety, inni pływają kajakiem, a inni… hodują ptactwo pocztowe! Dla osoby, która nie orientuje się w danym temacie,pasja ta wydaje się bez sensu.
gołębie
Nic bardziej mylnego. Sport ten, bo zasadniczo w taki sposób to należy ująć, związane jest z nieprawdopodobną adrenaliną. Ktoś zapyta – czy to kpina? Skądże! Hodowcy są bardzo mocno zaabsorbowani swymi gołębiami. Mimo ogólnym stereotypom hodowanie i wyszkolenie ich nie staje się tak bardzo proste. Powinno się kupować właściwe produkty dla gołębi pocztowych, jakich zwykle koszt przytłacza- . Pasja dla ludzi starszych? Nie do końca. Najczęściej młodzi, w prawdzie [zazwyczaj wychowani na wsi, bo tam są najlepsze perspektywy do rozwijania tejże pasji i zakładania swojej hodowli. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej. Ale o cóż w tym chodzi? Założenia są banalne. Na dachu montuje się właściwą klatkę i oczekuje… na moment, gdy „obcy” zasiądzie wśród domowych osobników, następnie łapie się go, zakleja pióra lotne i umieszcza w „niewoli”. Później gołąbek rośnie w innej hodowli, w jakim jest dokarmiany. Najczęściej aplikuje się mu także suplementy diety jak na przykład omega 3 oil a po paru latach bywa już oswojony. W jaki sposób to zweryfikować? Wykorzystując prozaiczny sposób. Należy wysłać go na loty- . Inny gołąb funkcjonuje wśród takich, jakie przywiązane są do hodowcy od małego, zatem jeśli jest mu dobrze to zmienia „rodzinę”. Umieszcza się go więc razem z innymi do pudełka i wiezie kilka kilometrów od miejsca hodowli. Następnie otwiera się pudło i wszystkie lecą. Najpierw zataczają koło, żeby rozpoznać teren, a następnie lecą.


Pozostałe artykuły

Karmy dla psów, które uwzględniają najważniejsze potrzeby zwierzęcia

Karma dla psów
Każdy wielbiciel i jednocześnie właściciel psów niewątpliwie dba o to, żeby jego pupil zawsze był zdrowy i uszczęśliwiony. Posiadanie psa wiąże się z sporym obowiązkiem, jednakże jest to także wielka przyjemność, ponieważ żadne inne zwierzę nie przywiązuje się do człowieka tak mocno jak pies. Żeby w jak najlepszy sposób troszczyć się o swojego czworonoga z pewnością powinnyśmy pamiętać o jego potrzebach, między innymi tych powiązanych z dobrym odżywianiem.
Na pytanie jednakże czy do poprzedniego czy obecnego hodowcy, kwestia jest oczywista, informację takową hodowcy posiadają po kilku dniach, kiedy gołąb zjawi się na dachu.
2018/06/21, 19:22