Menu strony

Czy hodowla gołębi pocztowych jest w naszym kraju modna? Sprawdzamy co jest ważne dla osób hodujących gołębie

Każdy człowiek posiada jakąkolwiek pasję. Niektórzy kolekcjonują monety, inni pływają kajakiem, a inni… hodują ptactwo pocztowe! Dla osoby, która nie orientuje się w danym temacie,pasja ta wydaje się bez sensu.
gołębie
Nic bardziej mylnego. Sport ten, bo zasadniczo w taki sposób to należy ująć, związane jest z nieprawdopodobną adrenaliną. Ktoś zapyta – czy to kpina? Skądże! Hodowcy są bardzo mocno zaabsorbowani swymi gołębiami. Mimo ogólnym stereotypom hodowanie i wyszkolenie ich nie staje się tak bardzo proste. Powinno się kupować właściwe produkty dla gołębi pocztowych, jakich zwykle koszt przytłacza- . Pasja dla ludzi starszych? Nie do końca. Najczęściej młodzi, w prawdzie [zazwyczaj wychowani na wsi, bo tam są najlepsze perspektywy do rozwijania tejże pasji i zakładania swojej hodowli. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej. Ale o cóż w tym chodzi? Założenia są banalne. Na dachu montuje się właściwą klatkę i oczekuje… na moment, gdy „obcy” zasiądzie wśród domowych osobników, następnie łapie się go, zakleja pióra lotne i umieszcza w „niewoli”. Później gołąbek rośnie w innej hodowli, w jakim jest dokarmiany. Najczęściej aplikuje się mu także suplementy diety jak na przykład omega 3 oil a po paru latach bywa już oswojony. W jaki sposób to zweryfikować? Wykorzystując prozaiczny sposób. Należy wysłać go na loty- . Inny gołąb funkcjonuje wśród takich, jakie przywiązane są do hodowcy od małego, zatem jeśli jest mu dobrze to zmienia „rodzinę”. Umieszcza się go więc razem z innymi do pudełka i wiezie kilka kilometrów od miejsca hodowli. Następnie otwiera się pudło i wszystkie lecą. Najpierw zataczają koło, żeby rozpoznać teren, a następnie lecą.


Pozostałe artykuły

Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby leśne rajdy były udane?

Myśliwi
Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to główny wyznacznik ubioru łowcy zwierząt oraz tych którzy pracują w lasach. To dla takich ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z odzieżą, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: najczęściej leśnicy, (służba leśna), a przede wszystkim myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której po prostu nie da się zupełnie przewidzieć.
Na pytanie jednakże czy do poprzedniego czy obecnego hodowcy, kwestia jest oczywista, informację takową hodowcy posiadają po kilku dniach, kiedy gołąb zjawi się na dachu.
2018/06/21, 19:22