Menu strony

Na czym polega fotowoltaika? O czym należy pamiętać? Jakiego rodzaju istnieją możliwości?

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a działanie systemu fotowoltaicznego jest naprawdę proste. Fotowoltaiczne ogniwa, jakie występują w panelach słonecznych podlegają efektowi fotowoltaicznemu, dzięki czemu tworzy się prąd stały.


Wynik ten następuje oczywiście za sprawą energii słonecznej. Jak jednak przekształca się to na prąd zmienny?


Wszystko przy pomocy inwertera, który zmienia energię właśnie w zmienny prąd. Tego rodzaju prąd ma troszkę większą częstotliwość, dzięki czemu prąd jest jakby “wypychany” z sieci, tak więc w pierwszej kolejności wykorzystuje się energię z instalacji PV. Ten nadmiar prądu, który nie jest początkowo stosowany jesteśmy w stanie odsprzedać przez licznik dwukierunkowy.


szkoły


Może się jednakże wydarzyć, iż wykorzystujemy większą ilość prądu niż produkujemy, w tego rodzaju sytuacji brakujący prąd wybieramy z sieci publicznej. Taki licznik dwukierunkowy sumuje energię, jaka jest wyprodukowana w instalacji PV, ale i pobraną z sieci. Podczas rozliczenia energii elektrycznej netto, rozliczana jest energia wykorzystywana oraz wprowadzona do sieci. Duża liczba osób zastanawia się, czy w tej kwestii należy zmienić funkcjonującą instalację elektryczną?


fotowoltaika koszalin


Pozostałe artykuły

Muzyczny prezent na wiele okazji. Dla kogo taki upominek jest dobry?

odzwierciedlenie - ubrania
Odpowiedni prezent dla osoby kochającej muzykę musi być zawsze dopasowany do jego gustu. Dobrze jest poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się jakie rzeczy lubi dana osoba.


wizja - ubrania
Niektórzy są wierni starym brzmieniom. Mają swoją sprawdzoną muzykę z okresu swojej młodości, do jakiej często wracają. Gdy są dorośli, to przekazują takie muzyczne fascynacje swoim dzieciom. W ten sposób wiecznie żywe dźwięki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nie mówiąc już o tym, że taka muzyka jest po prostu ponadczasowym brzmieniem. Do takich klasyków należy z pewnością Pink Floyd The wall. (Eva cassidy) Album ten jest koncepcyjny. Jest jednym z najlepiej sprzedających się krążków, jeśli mowa o muzyce rockowej. Na podstawie tego albumu zrobiony został bardzo znany film o takim samym tytule. Z tego wględu kupując tą płytę na upominek możemy być pewni, iż fan takich klasyków włączy ją z radością do domowej płytowej biblioteki. Panie lubiące niestarzejące się klasyki na pewno będą zadowolone z płyty z utworami, jakie nagrywała Eva Cassidy. Interesujące jest to, że za życia, gdy tworzyła, nie przebiła się do szerszej publiczności. Jednak po jej śmierci, wydano płytę, jaka rozeszła się w wielkim nakładzie. Od tej pory jej muzyka stała się znana prawie na całym świecie. To świetna propozycja dla fanów bluesa, folku, jazzu.


Całe szczęście nie, gdyż system PV wpina się do już działającej instalacji, bardzo często w skrzynkę rozdzielczą. Funkcjonalność takiej sieci jest zachowana z taką różnicą, iż posiadamy następną mikroinstalację do wyprodukowania prądu (http://www.zielona-firma.biz/fotowoltaika-koszalin/). W zależności od inwertera zasilać można jedną lub trzy fazy.
1 2