Menu strony

Na czym polega fotowoltaika? O czym należy pamiętać? Jakiego rodzaju istnieją możliwości?

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a działanie systemu fotowoltaicznego jest naprawdę proste. Fotowoltaiczne ogniwa, jakie występują w panelach słonecznych podlegają efektowi fotowoltaicznemu, dzięki czemu tworzy się prąd stały.


Wynik ten następuje oczywiście za sprawą energii słonecznej. Jak jednak przekształca się to na prąd zmienny?


Wszystko przy pomocy inwertera, który zmienia energię właśnie w zmienny prąd. Tego rodzaju prąd ma troszkę większą częstotliwość, dzięki czemu prąd jest jakby “wypychany” z sieci, tak więc w pierwszej kolejności wykorzystuje się energię z instalacji PV. Ten nadmiar prądu, który nie jest początkowo stosowany jesteśmy w stanie odsprzedać przez licznik dwukierunkowy.


szkoły


Może się jednakże wydarzyć, iż wykorzystujemy większą ilość prądu niż produkujemy, w tego rodzaju sytuacji brakujący prąd wybieramy z sieci publicznej. Taki licznik dwukierunkowy sumuje energię, jaka jest wyprodukowana w instalacji PV, ale i pobraną z sieci. Podczas rozliczenia energii elektrycznej netto, rozliczana jest energia wykorzystywana oraz wprowadzona do sieci. Duża liczba osób zastanawia się, czy w tej kwestii należy zmienić funkcjonującą instalację elektryczną?


fotowoltaika koszalin


Pozostałe artykuły

zadbaj o piękne okolice domu

inwestycja
O piękne otoczenie wokół domu powinniśmy zadbać regularnie. Wywóz odpadów Poznań to podstawa


Całe szczęście nie, gdyż system PV wpina się do już działającej instalacji, bardzo często w skrzynkę rozdzielczą. Funkcjonalność takiej sieci jest zachowana z taką różnicą, iż posiadamy następną mikroinstalację do wyprodukowania prądu (http://www.zielona-firma.biz/fotowoltaika-koszalin/). W zależności od inwertera zasilać można jedną lub trzy fazy.
1 2