Menu strony

Ogród zachwycający przez cały rok

Całoroczny ogród, który cieszyć będzie wspaniałą roślinnością to marzenie wielu osób. Planując kształtowanie takiego miejsca należy oczywiście pod uwagę wziąć szereg kwestii i starannie dobierać zarówno materiały, jak też i ekipę, która wzniesie oranżerię. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że nasz projekt zostanie zrealizowany.


Gdzie budować?
Oranżerie to świetny pomysł na miejsce do wypoczynku dla wszystkich tych osób, które chciałyby cieszyć się relaksem pośród
ogródek zimowy
zieleni, bez względu na panującą w danym czasie porę roku, więcej na ten temat . Planując taki budynek trzeba oczywiście dobrze wybrać miejsce, gdzie ma on powstać. W przypadku mniejszych działek prawdopodobnie ogród zimowy będzie musiał przylegać do którejś ze stron domu. Jeśli jednak mamy większą działkę, możemy pozwolić sobie na rozłożysty ogród. Pierwsze z wymienionych rozwiązań ma jednak tę zaletę, że znajduje się bezpośrednio przy budynku mieszkalnym i w każdym momencie, bez problemu możemy cieszyć się piękną zielenią. Która strona budynku będzie najlepsza? Miłośnicy spożywania posiłków wśród roślin wybiorą najchętniej stronę wschodnią albo zachodnią – umiarkowana ilość promieni słonecznych, jakie wpadać będą do wewnątrz, umożliwi odpoczynek zarazem rano, jak też i po południu. Jeśli marzy nam się prawdziwa oranżeria, w której zamierzamy hodować egzotyczne rośliny, zdecydowanie lepiej będzie stworzyć ogród (https://tartak-urszulewo.pl/domki-narzedziowe/) zimowy po stronie południowej. Najmniej korzystne będzie umiejscowienie go od północy, czyli najmniej słonecznej strony.


Co brać pod uwagę?
Ogród zimowy, szczególnie ten przylegający do bryły domu, powinien być odpowiednio zaprojektowany i w taki sposób, aby nie tylko spełniał swoje najważniejsze zadanie, ale również harmonijnie komponował się z całym budynkiem, por. Właśnie z tego względu warto skorzystać ze wsparcia ze strony specjalisty i skorzystać z usług obeznanego projektanta. Uwagę powinniśmy zwrócić także na materiały, z których powstanie obiekt. Ich jak najwyższa jakość zapewni bezpieczeństwo i wieloletnie użytkowanie. Poza tym musimy pamiętać o odpowiedniej wentylacji, która zagwarantuje komfort w trakcie odpoczynku we własnym całorocznym ogrodzie, a do tego będzie przeciwdziałać pojawianiu się pleśni. Ważne znaczenie ma też firma wykonująca oranżerie.
2022/04/14, 11:16